La Liga: ezúttal nem jött össze a fordítás, ikszelt a Barcelona Mallorcán

CS. M.CS. M.
2023.09.26. 23:32
Ismét két gólt kapott, és ezúttal nem tudott így nyerni a Barcelona (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Mallorcával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójának keddi játéknapján.

A hétvégén a hét fordítását hozta össze a Barca, amely ugyan kétgólos hátrányba került a Celta Vigóval szemben, de a 80. perc után három találatot is szerzett. Nos, a Mallorca elleni bajnoki sem indult álomszerűen a katalánok számára, Vedat Muriqi ugyanis már a 8. percben eredményes volt.

Xavi csapata ezt követően kapujához szegezte a vendéglátót, ám sokáig nem tudott elég minőségi helyzetet kialakítani. A csendet aztán Raphinha törte meg, aki a félidő hajrájában kiegyenlített, csakhogy ezzel még nem volt vége. Mármint az első játékrésznek, hiszen a Mallorca a 48. percben Abdón Prats révén visszavette a vezetést.

A második félidőben előbb Robert Lewandowski, majd a 20 éves Fermin López és a 16 esztendős Lamine Yamal is beállt a Barcelonába. A két fiatal közül utóbbi majdnem összehozott egy tizenegyest a katalánok számára, míg előbbi pár perccel később, a 75. percben kiegyenlített egy szép összjátékot követően.

Ekkor kezdődött a hajrá, ahol az volt a kérdés, ismét fordít-e a Barca. A mezőnyfölény megvolt, de a győztes gól megszerzésére csak a Mallorcának nyílt valódi esélye, amely a ráadásban két ziccert is elpuskázott.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ

Mallorca–Barcelona 2–2 (Muriqi 8., Prats 45+3., ill. Raphinha 41., F. López 75.)