B. D. K. 2022.04.29 22:51 Frissítve: 2022.04.30 15:41

La Liga: egy káprázatos szabadrúgással pontot csent a Cádiz Sevillában

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójának első mérkőzésén a Sevilla 1–1-es döntetlent játszott odahaza a Cádizzal.

Csodás góllal egyenlített a Cádiz (Fotó: Getty Images)

Esélyeshez mérten a Sevilla kezdte jobban a mérkőzést, amely a 7. percben Ivan Rakitic szöglete után Jusszef En-Nesziri bólintott a kapuba (1–0). A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a kapusok remekül állták a sarat.

A második félidő közepén, 23 méterre a kaputól szabadrúgást kapott a Cádiz. A labda mögé Lucas Pérez állt, és mérnöki precizitással lőtt ballal a felső sarokba (1–1).

A hajrában több gól már nem esett, így a Cádiz pontot rabolt a Sevillától, amely ponthátrányba kerülhet az FC Barcelonával szemben, amennyiben a katalánok vasárnap este legyőzik a kiesés elől menekülő Mallorcát. A vendégek örülhetnek az egy pontnak, de még nincsenek kint a pácból.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (A VIDEÓ AZ ÁTKATTINTÁS UTÁN INDUL EL)

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Sevilla–Cádiz 1–1
(En-Nesziri 7., ill. Lucas Pérez 66.)

SZOMBATON
14.00: Alavés–Villarreal (Tv: Spíler2)
16.15: Real Madrid–Espanyol (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
18.30: Valencia–Levante (Tv: Spíler2)
21.00: Athletic Bilbao–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

VASÁRNAP
14.00: Elche–Osasuna (Tv: Spíler2)
16.15: Granada–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
18.30: Rayo Vallecano–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
21.00: FC Barcelona–Mallorca (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

Gaizka Mendieta: Csak idő kérdése, hogy lesz-e újra magyar futballista a spanyol élvonalban.

2022.09.18 17:16:45

Benzema távollétében Rodrygo és Valverde is betalált, Hermoso vállalta a szépítő gólt, majd kiállíttatta magát.

2022.09.03 16:00:06

Spanyol labdarúgás D. Á.

Vinícius Júnior és Rodrygo gólja elég volt a három pont megszerzéséhez Carlo Ancelotti együttesének.

2022.08.28 22:13:29

Spanyol labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

A friss UEFA Év játékosa sokáig csak lesgólig jutott, a hajrában azonban kétszer is betalált.

2022.08.28 19:04:56

A katalánok remekül futballoztak az egész mérkőzésen, s megszerezték első hazai győzelmüket az idényben.