Betis: „Mindenre nyitott vagyok” – Van der Vaart a jövőjéről

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.06.01. 09:50
Rafael van der Vaart, a spanyol élvonalbeli Betis Ferencvárossal szóba hozott holland labdarúgója elmondta, rendszeres játéklehetőségre vágyik.

Mint ismert, a Nemzeti Sport Online külföldi forrásokból megtudta, hogy bár valóban volt egyeztetés a középpályással, egyelőre nem valószínű, hogy a Fradihoz szerződne, mert a magyar klub megközelítőleg sem tudna olyan fizetést biztosítani neki, mint a Betis, amelynél 1.2 millió eurót kap évente.

„Egyértelműen nincs még vége a játékos-pályafutásomnak – idézi a Voetbal International Van der Vaartot, aki a Betisben csupán kilenc tétmeccsen játszott a 2015–2016-os szezonban. – Amíg bírok, játszani akarok. Hallottam a pletykákat, hogy nincs rendben az erőnlétem és rendszeresen megsérülök, de ez nem igaz. Voltak gondok a bokámmal, de rendbe jöttem, és mindent megtettem, hogy játszhassak. Nem tudom, miért nem kaptam több esélyt.”

A 33 éves középpályás tavaly visszatérhetett volna nevelőklubjához, az Ajaxhoz, de a Betist választotta.

„Nem tudom, valaha játszok-e még az Ajaxban, de kétségkívül jó lenne. Futballozni akarok, ez a legfontosabb. Mindenre nyitott vagyok. Az se érdekel, ha a másodosztályban játszok, amíg rendszeresen pályán lehetek. Anyai ágon félig spanyol vagyok, ezért igazoltam a Betishez, amelynek ígéretes tervei voltak, a stadion pedig hétről hétre megtelik. Ráadásul a holland válogatottba is vissza akartam kerülni. A Betis nagyszerű klub, egyeztetünk a jövőről.”

A Ferencvárossal hírbe hozott holland játékos a Varagidsnek azt is elmondta, lehet, marad a Betisben.

„Nem vagyok olyan típus, aki évekig nem csinál semmit, és csak számolja a pénzét. Nem ideális a helyzetem, remélem, hamar megoldást találunk. Ha a nyáron nem lesz ajánlatom más klubtól, akkor maradok a Betisben, még két évig érvényes szerződésem van.” a Nemzeti Sport Online külföldi forrásokból megtudta, hogy bár valóban volt egyeztetés a középpályással, egyelőre nem valószínű, hogy a Fradihoz szerződne, mert a magyar klub megközelítőleg sem tudna olyan fizetést biztosítani neki, mint a Betis, amelynél 1.2 millió eurót kap évente.

„Egyértelműen nincs még vége a játékos-pályafutásomnak – idézi a Voetbal International Van der Vaartot, aki a Betisben csupán kilenc tétmeccsen játszott a 2015–2016-os szezonban. – Amíg bírok, játszani akarok. Hallottam a pletykákat, hogy nincs rendben az erőnlétem és rendszeresen megsérülök, de ez nem igaz. Voltak gondok a bokámmal, de rendbe jöttem, és mindent megtettem, hogy játszhassak. Nem tudom, miért nem kaptam több esélyt.”

A 33 éves középpályás tavaly visszatérhetett volna nevelőklubjához, az Ajaxhoz, de a Betist választotta.

„Nem tudom, valaha játszok-e még az Ajaxban, de kétségkívül jó lenne. Futballozni akarok, ez a legfontosabb. Mindenre nyitott vagyok. Az se érdekel, ha a másodosztályban játszok, amíg rendszeresen pályán lehetek. Anyai ágon félig spanyol vagyok, ezért igazoltam a Betishez, amelynek ígéretes tervei voltak, a stadion pedig hétről hétre megtelik. Ráadásul a holland válogatottba is vissza akartam kerülni. A Betis nagyszerű klub, egyeztetünk a jövőről.”

A Ferencvárossal hírbe hozott holland játékos a Varagidsnek azt is elmondta, lehet, marad a Betisben.

„Nem vagyok olyan típus, aki évekig nem csinál semmit, és csak számolja a pénzét. Nem ideális a helyzetem, remélem, hamar megoldást találunk. Ha a nyáron nem lesz ajánlatom más klubtól, akkor maradok a Betisben, még két évig érvényes szerződésem van.”

Legfrissebb hírek

NB I: Paks–Fradi, Vasas–ETO és Kisvárda–Honvéd az 1. fordulóban – sorsolt az MLSZ

Labdarúgó NB I
2 órája

Azeri ellenfelek várnak a Fradira az ausztriai edzőtáborban

Labdarúgó NB I
4 órája

A francia másodosztályból igazolt védőt a Ferencváros – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 19:27

A Fradi fölényes győzelmet aratott Borbély Balázs első meccsén

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 15:16

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21

Nyéki Balázs: Látványosan jöttünk ki a nihilből

Vízilabda
2026.06.20. 11:48

A Nyíregyháza szerződést hosszabbított Májer Milánnal

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 10:08

Ebből új stílusú Ferencváros lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik