A Barcelona győzött, és megelőzte a Realt

2010.09.26. 00:06
A Bilbao nem tudta megállítani a Barcelonát (Fotó: Reuters)
A Barcelona 3–1-re győzött az Athletic Bilbao vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 5. fordulójában, ezzel megelőzte a tabellán az ősi rivális Real Madridot, és feljött a második helyre.

A Barcelona abban a tudatban lépett pályára Bilbaóban, hogy a Real Madrid csak gól nélküli döntetlenre volt képes az újonc Levante vendégeként, így a katalánok győzelmükkel megelőzték volna a tabellán nagy riválisukat.

A zuhogó esőben kezdődő találkozón már az első negyedórában is többször megszerezhette volna a vezetést a sérült Lionel Messit nélkülöző Barcelona: a legközelebb David Villa járt a gólhoz, de a nagyszerűen kilépő világbajnok támadó nyolc méterről a bal kapufát találta telibe. Rajta kívül Adriano és Seydou Keita is veszélyeztetett, előbbi távoli lövése a bal sarok felett szállt el, utóbbi pedig ziccerben választott rossz megoldást.

A Bilbao először az első félidő felénél adott életjelet magáról Fernando Llorente révén, de tíz perccel később nagyon nehéz helyzetbe kerültek a hazaiak Fernando Amorebieta csúnya szabálytalansága miatt. A baszk védő nyújtott lábbal rácsúszott Andrés Iniestára, a játékvezető pedig habozás nélkül felmutatta neki a piros lapot.

A szünetet követően a Bilbao is eljutott egy kapufáig, gólt mégis a Barcelona szerzett. Keita ezúttal már bizonyította, hogy képes feltalálni magát középcsatárként is: az 55. percben remekül lépett ki a beragadó védők között, és higgadtan Gorka Iraizoz kapujába gurított.

A gól után több nagy helyzetet is elpuskáztak a vendégek: sorrendben Pedro, Villa és Iniesta próbálkozott, utóbbi a kapufát találta el. Villa egyébként sokszor került helyzetbe a mérkőzésen, azonban ezúttal nem sikerült gólt szereznie.

A játék képe alapján kétség sem fért ahhoz, hogy a Barcelona három ponttal távozik Bilbaóból, ráadásul ezt Xavi a 74. percben újabb góllal nyomatékosította. A világbajnok középpályás 18 méterről lőtt kapura, labdája megpattant egy védőn, és Iraizozt becsapva a kapuban kötött ki.

A hajrában Villa izgalmassá tetté a meccset, ütés miatt ugyanis kiállították, és az újból erőre kapó hazaiak Igor Gabilondo találatával szépítettek. Azokat a bilbaói drukkereket, akik ekkor a pontszerzésben kezdtek reménykedni, Sergio Busquets rögvest elcsendesítette, mesteri kontratámadás végén szép gólt lőve – 1–3.

A sikerrel a Barcelona megelőzte a Real Madridot a tabellán, és feljött a második helyre.

ATHLETIC BILBAO–BARCELONA 1–3

PRIMERA DIVISIÓN
5. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Barcelona 1–3 (Gabilondo 90., ill. S. Keita 55., Xavi 74., Busquets 93.)