Röplabda: Holland Kupa-győztes lett Pesti Marcell

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2022.04.18. 17:22
Édesapja a helyszínen szurkolta végig Pesti Marcellék kupadöntőjét (Fotó: hunvolley.hu)
Rendkívül izgalmas mérkőzésen, öt játszmában dőlt el a férfi röplabda Holland Kupa sorsa. A húsvéthétfőn rendezett döntőben a groningeni Lycugrus – a magyar válogatott Pesti Marcell-lel a kezdőcsapatában – 3:2-re győzött a Doetinchem ellen.

Pestiék nem akármilyen körülmények között hódították el a trófeát, ugyanis 9(!) meccslabdát is hárítottak a negyedik játszmában, amelyet végül 35:33-ra nyertek meg, míg a záró szettben 15:12 arányban bizonyultak jobbnak.

Gyors értékelés a helyszínről, Pesti Marcelltől, a Lycurgus Groningen és a magyar válogatott feladó-átlójától: „Nagyon nehéz mérkőzés volt, égett a csapatban a bizonyítási vágy, mivel a bajnoki döntőbe nem jutottunk be. Azt hiszem, ez a kupa mindenért kárpótol!”