KRASZNAI BENCE
2022.10.01 16:54 Frissítve: 2022.10.01 17:28

Serie A: kétgólos sikerével az élen maradt a Napoli

Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Serie A) éllovas Napoli győzelemmel nyitotta a válogatott szünetet követő első, összességében a 8. bajnoki fordulót: hazai pályán 3–1-re legyőzte a Torinót.

André-Frank Zambo Anguissa duplázott a Torino ellen (Fotó: AFP)

Nem akármilyen teljesítményt nyújtott az első negyedórában a hazaiak kameruni középpályása, André-Frank Zambo Anguissa. A 6. percben fejjel volt eredményes (VIDEÓ ITT!), majd a 12. percben a saját térfeléről ő indított olyan akciót, amelyben a félpályától egészen az ellenfél kapujáig vezette a labdát, s a támadás végén 2–0-ra módosította az állást (VIDEÓ ITT!) – az idén nyáron a Fulhamtől 15 millió euróért szerződtetett játékos ezzel nem mellesleg karrierje első két gólját szerezte meg a Serie A-ban. A 37. percben a grúz Hvicsa Kvarachelia háromra növelte a különbséget (3–0), Antonio Sanabria volt az, aki az első félidő végén szerzett találatával meccsben tartotta a Torinót (3–1).

A második játékrész kiegyenlítettebben alakult, ám újabb gól nem született – 3–1-es Napoli-sikerrel zárult a 8. forduló nyitó mérkőzése.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
Napoli–Torino 3–1
(Anguissa 6., 12., Kvarachelia 37., ill. Sanabria 44.)

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

A „zebrák” négy egymás elleni mérkőzés után győzték le az Intert.

2022.11.03 00:09:19

ALAPVONAL. Úgy 36 millió euró járna Allegrinek, hiszen még több mint két év van hátra a szerződéséből. Ráadásul nem elhanyagolható szempont, hogy a hosszú távra megoldást jelentő nevek közül jelenleg csak Zinédine Zidane és Thomas Tuchel elérhető.

2022.10.17 21:41:30

ALAPVONAL. A vezetőség pajzsként használja a sérült játékosokat, Pogba és Chiesa visszatérésétől várják a csodát, de ez mellébeszélés. A Juventus stílusa most nem modern, nincs benne dinamika, sok és gyors futás, még kevesebb elöl a kreativitás, és persze a manapság hatékony letámadás, agresszív labdaszerzés sem működik.

2022.10.10 20:50:33

ALAPVONAL. Nyilván nem véletlen Maradona mind sűrűbb emlegetése és a hozzá kapcsolódó párhuzamok. Eddig csak az argentin csillaggal a csapatban tudott bajnoki címet és európai kupát nyerni a Napoli. Márpedig ebben az idényben immár aligha lehet más a cél, mint begyűjteni egy nagy trófeát odahaza vagy Európában, az eddigi szereplés minden reményre feljogosítja a csapatot.