Serie A: három hónapos eltiltás és pénzbüntetés Contének?

2012.08.01. 12:57
null
Conte novemberig nem ülhet le a Juventus kispadjára (fotó: Reuters)
Címkék
Három hónapos eltiltást és pénzbüntetést kaphat Antonio Conte, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Juventus vezetőedzője. Mint ismeretes, a trénert ugyan ártatlannak találták a scommessopoli névre keresztelt bundabotrányban, ennek ellenére keményen megbüntethetik.

 

Conte még a Siena vezetőedzőjeként tudott két manipulált mérkőzésről, ám nem jelentette azokat. A 2011 tavaszán lejátszott Novara–Siena és Albinoleffe–Siena találkozókon a jelenlegi Juve-tréner ült a Siena kispadján.

Egy olasz bíróság a Serie A fegyelmi bizottságával karöltve három hónapos eltiltást és 200 ezer eurós pénzbüntetést szabhat ki Antonio Contére. Ez azt jelentené, hogy a tréner legközelebb novemberben ülhet le ismét a Juventus kispadjára.

További ítéleteket is hozott a bíróság: a Baritól öt pontot levontak, a Sienát pénzbüntetésre ítélték.

VÁDALKU LEFÚJVA
Szerdán, tehát még aznap este az Olasz Labdarúgó-szövetség azonban elutasította ezt, a legújabb hírek szerint Conte pedig arra nem hajlandó, hogy egy újabb vádalkuról tárgyaljon – így egy hosszan elnyúló bírósági ügyet és egy akár 15 hónapos eltiltást kockáztat meg.

 

 

Legfrissebb hírek

Luis Enrique: Miért ne érhetnénk el ugyanezt jövőre is?

Bajnokok Ligája
30 perce

Mikel Arteta: Egyetlen meccset sem veszítettünk el a BL-ben, de sajnos nem volt szerencsénk a végén

Bajnokok Ligája
43 perce

Martin Ödegaard: Ez a legrosszabb módja a vereségnek

Bajnokok Ligája
57 perce

A PSG megint a Bajnokok Ligája Olümposzán – lapszemle a budapesti BL-döntő után

Bajnokok Ligája
58 perce

Finnország–Svájc döntőt rendeznek a jégkorong-vb-n

Jégkorong
1 órája

Magyar Péter is ott volt a Bajnokok Ligája döntőjén – kép

Bajnokok Ligája
1 órája

Megsérült a Napoli középpályása, nem lesz ott a vb-n

Foci vb 2026
1 órája

Désiré Doué: Ez őrület, őrület!

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik