Serie A: Gattuso a Fiorentina kispadján folytatja – sajtóhír

MTI, N. T.MTI, N. T.
Vágólapra másolva!
2021.04.18. 13:57
null
Gattuso a kiszemelt a Fiorentina kispadjára (Fotó: AFP)
Gennaro Gattuso lesz nyártól a Fiorentina labdarúgócsapatának új vezetőedzője, aki a szezont követően távozik jelenlegi együttesétől, a Napolitól – írja az olasz sportsajtó.

A Calciomercato értesülése szerint a firenzei klub már meg is állapodott a játékosként világbajnok, 43 éves szakember képviselőivel. Gattuso kétéves szerződést ír alá, amely további egy esztendőre opciós lehetőséget tartalmaz.

A Sportface tudomása szerint a 2013 óta edzőként tevékenykedő Gattuso megszerzéséhez régóta ragaszkodott a Fiorentina tulajdonosa, Rocco Comisso, aki a 73-szoros válogatott futballistához hasonlatosan a calabriai régióból származik.

A korábbi kitűnő középpályásnak nyáron jár le a szerződése a nápolyi együttesnél, amely ötödik az olasz élvonalban, míg a Fiorentina a 15. helyet foglalja el a 20 csapatos Serie A-ban. A firenzeiek jelenlegi edzője a korábbi tréner, Giuseppe Iachini, aki átmeneti megoldásként került vissza a kispadra, miután Cesare Prandelli egy hónappal ezelőtt távozott.

 

Legfrissebb hírek

Fontos győzelmet aratott a Fiorentina a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
3 órája

Hiába duplázott Brandt, a Bodö/Glimt pontot rabolt Dortmundból

Bajnokok Ligája
Tegnap, 23:01

Pulisic volt a csodacsere, kétgólos hátrányból nyert, és élre állt a Milan

Olasz labdarúgás
2025.12.08. 22:45

Napoli–Juventus: Contét lenyűgözték a játékosai; Spalletti odaszólt az övéinek

Olasz labdarúgás
2025.12.08. 10:13

A Napoli megverte a Juventust a forduló rangadóján

Olasz labdarúgás
2025.12.07. 22:44

A Roma ellen szakadt meg a Cagliari borzasztó sorozata; ezúttal nem tudott nyerni otthon a Lazio

Olasz labdarúgás
2025.12.07. 20:00

A Como kiütése után élre állt az Inter

Olasz labdarúgás
2025.12.06. 22:49

A Lazio kiejtette a Milant az Olasz Kupából

Olasz labdarúgás
2025.12.04. 23:08
Ezek is érdekelhetik