Mutu ismét megbukott a doppingvizsgálaton

2010.01.28. 15:54
null
Mutu másodszor lépett (majdnem) ugyanabba a folyóba (Fotó: Action Images)
Címkék
Az Olasz Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint Adrian Mutu, a Fiorentina román válogatott játékosa ismét pozitív doppingmintát produkált. A futballista 2004-ben még a Chelsea futballistájaként kokainhasználat miatt már egyszer megbukott.

Adrian Mutu ismét pozitív doppingmintát produkált. Az Olasz Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a román futballistának a Bari elleni, január 10-i olasz bajnoki után vett mintája lett pozitív.

Akkor a Fiorentina 2–1-re verte meg Koman Vladimir csapatát, amelyen a román támadó gólt is szerzett.

A La Gazetta dello Sport olasz újság úgy tudja, hogy a futballista az étvágya csökkentése miatt szedett be olyan stimulánst, amely szerepel a tiltott szerek listáján. Az olimpiai bizottság megnevezte a szert is: a szibutramin használata miatt kell ismét aggódnia a román támadónak.

Mutu ugyanis egyszer már fennakadt a doppingvizsgálaton: 2004-ben még a Chelsea játékosaként bukott le kokainhasználat miatt. A nemzetközi Sportdöntőbíróság a szerződésszegés miatt 17.2 millió eurós pénzbüntetés megfizetésére kötelezte Mutut, aki fellebbezett a határozat ellen.

Legfrissebb hírek

NB I: DVSC–MTK

Labdarúgó NB I
16 perce

Az utolsó másodpercekig volt esélyünk: szoros meccsen kikapott Franciaországtól a kosárválogatott a vb-selejtezőn

Kosárlabda
19 perce

Minifutball Eb: az Eb-bronzérmes kazahokkal egy csoportban a magyarok

Magyar válogatott
23 perce

Fehérvári sikerrel rajtolt a női röplabdabajnokság alsóháza

Röplabda
24 perce

Női kézi NB I: kikapott a Kozármisleny Mosonmagyaróváron

Kézilabda
29 perce

„Nem azért vagyok itt, hogy tanácsokat osztogassak neki” – Guardiola nem kímélte Artetát

Angol labdarúgás
36 perce

Férfi kézi NB I: a Veszprém könnyedén megverte a Budai Farkasokat

Kézilabda
41 perce

Válogatott: jövő hétfőn kezdődik a jegyértékesítés a Szlovénia elleni felkészülési meccsre

Magyar válogatott
1 órája
Ezek is érdekelhetik