Kettős Inter-siker: győzelem és Milan-iksz

2010.02.07. 17:08
Pillanatok múlva hálóban az Inter második gólja: Samuel fejese (Fotó: Reuters)
Sima, 3–0-s győzelmet aratott a Cagliari ellen a listavezető Internazionale a Serie A 23. fordulójában, míg a városi rivális AC Milan pontokat vesztett Bolognában. Antonio Di Natale mesterhármassal vetett véget a Napoli veretlenségi sorozatának, a Lazio ismét kikapott, és egyre nagyobb bajban van. Koman Vladimirnak 73 perc jutott a Bergamóban alulmaradó Bariban.

INTER–CAGLIARI

A címvédő hatalmas lendülettel kezdett a szárdok ellen, és ennek két gól lett a jutalma: a 6. percben Javier Zanetti készített elő, a Cagliari védelme besegített, a kétszer is megpattanó labda pedig Goran Pandev elé került, aki kíméletlenül belőtte a ziccert (1–0). A 20. percben aztán megduplázta előnyét az Inter, Maicon szögletét Walter Samuel óriási erővel fejelte a kapu bal oldalába (2–0).

José Mourinho csapata kicsit visszavett a tempóból, és ezt a vendégek kis híján meg is büntették. A 35. percben Matri gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető – helytelenül, hiszen a labda Inter-védőtől került a támadó elé. Két perc múlva Nené akrobatikus mozdulattal bombázott kapura, Júlio César elképesztő reflexszel mentett. A félidő végére még maradt két Inter-kísérlet is, de Thiago Motta szemtelen szabadrúgását és lapos lövését is hárította Agazzi.

A második félidőt úgy kezdte az Inter, mint az elsőt: az egész addig „láthatatlan embert" játszó Diego Milito került helyzetbe egy gyors kombináció után, megtartotta a labdát Dessena mellett, majd higgadtan a hálóba helyezett (3–0).

Innen már takarék üzemmódban működtek a hazaiak, de tehették: az égvilágon semmi sem fenyegette a magabiztos győzelmet és a három pontot. Sikerével az Inter már az ötvenpontos határt is átlépte.

AZ INTER SIMÁN GYŐZÖTT

BOLOGNA–AC MILAN

A milánói piros-feketéknek mindenképpen három pont kellett, ha nem akartak még jobban leszakadni az Intertől, ehhez képest az első félidőben nem sokkal jutottak közelebb a három ponthoz. Ambrosini látványos eséssel akart tizenegyest kiharcolni (a játékvezető nem volt vevő erre), Pirlo bombája elzúgott a léc fölött, igaz, a Bologna sem mutatott sokat támadásban – hiába volt létszámfölényes lehetőségük is, ziccert nem tudtak kialakítani.

Leonardo tanítványai a második félidő elején csak centikre voltak a góltól, de Ronaldinho elvetődve kapura küldött labdája a lécről kapu fölé vágódott. A következő helyzet Huntelaar előtt adódott, de a holland csatár nem tudta átpöccinteni a labdát Colombo fölött Pirlo kitűnő átadása után.

A házigazdák több alkalommal is az asszisztens tevékenysége miatt tüntettek, de helyzetük nem sok akadt, a másik kapu előtt pedig Borriello dönthetett volna, ám a Milan-csatár lövését védeni tudta Colombo. A 92. percben Ambrosini fejesét „kapufára nézte” a tehetetlen Colombo – a Bologna szerencsével ikszelt, de ez Milánó „fekete-kék felét" nem fogja érdekelni…

RONALDINHO CSAK KAPUFÁIG JUTOTT

A TÖBBI PÁLYÁN

Koman Vladimir a kezdőcsapatban kapott helyet a Bergamóba látogató Bariban, és két lövéssel vétette észre magát Garics György klubja ellen. A fiatal magyar középpályás 73 percet kapott, az angolai Pedro Kamata váltotta fel, a Bari viszont kikapott – Tiribocchi a 82. percben döntötte el a meccset. Gosztonyi András csak hétfőn edz először a délolasz csapattal, így természetesen nem játszott.

A volt Lazio-játékos Szinisa Mihajlovics győztes tervet főzött ki a rómaiak ellen: a fiatal tréner csapata, a Catania Maxi López góljával elhozta a pontokat az Olimpicóból – igaz, ezt a szakember a lelátóra száműzve figyelte. Thomas Hitzlsperger bemutatkozó mérkőzése tehát nem sikerült túl jól, az égszínkék-fehérek pedig egyre idegesebben tekintgethetnek a tabella hátsó régiójára, főleg, hogy kieső helyre zuhantak vissza...

A Sampdoria sokktaktikával (Gastaldello már a 3. percben betalált, majd a végén Pozzi tette biztossá a három pont megszerzését) verte meg a Sienát, a Genoa a csapatkapitány Marco Rossi találatával gyűrte le a Chievót. Az Udinese Antonio Di Natale góljával hamar előnybe került a Napoli ellen, de Christian Maggio egyenlített, igaz, a déliek gólszerzője még szünet előtt kiszállt egy piros lappal. A nápolyiak így is sokáig tartották az egy pontot, de Di Natale még szerzett kettőt a hajrában, így az Udinese megtörte a Napoli 7. forduló óta tartó veretlenségi sorozatát.