Műkorcsolya: Zavozin Maxim letette az állampolgársági esküt

MTI MTIMTI MTI
2010.01.25. 15:37
Címkék
Letette a magyar állampolgársági esküt a februári vancouveri téli olimpiára készülő Hoffmann Nóra jégtáncos párja, az orosz születésű Zavozin Maxim hétfőn, Budapest II. kerületének polgármesteri hivatalában.

A 24 esztendős jégtáncos szűk körben tett fogadalmat, s kijelentette: "most már magyar vagyok".


    

A hivatalos részt követően az elmúlt hétvégi Európa-bajnokságon 10. helyen végzett duó tagjai az MTI érdeklődésére elmondták, hogy az utóbbi másfél év izgalmai után most már kizárólag a korcsolyázásra és az ötkarikás részvételre koncentrálnak. Hoffmannék néhány napig még Budapesten gyakorolnak, majd egy hétig Moszkvában folytatják a felkészülést, s február 9-én, a magyar fővárosból indulnak Kanadába.
    
Zavozinnak ez lesz az első ötkarikás szereplése, Hoffmann a négy évvel ezelőtti, torinói játékokon debütált, s Elek Attilával a 17. helyen végzett. A magyar páros február 20-án, szombaton lép először jégre Vancouverben.

Legfrissebb hírek

Még Philadelphiában is Szoboszlai-mezes szurkolóba botlani

Foci vb 2026
23 perce

Kylian Mbappé: Ha be kell piszkítanunk a kezünket, akkor megtesszük

Foci vb 2026
1 órája

Megint Mbappéról szólt a franciák meccse – mutatjuk a legérdekesebb statisztikákat

Francia labdarúgás
1 órája

Statisztikák: Mbappé újabb kategóriában lett egyeduralkodó

Foci vb 2026
1 órája

Itt a vége! Franciaország nyögvenyelősen jut tovább, s Marokkóval csatázik az elődöntőért

Foci vb 2026
2 órája

Kíméletlen hőség és paraguayi durvaság: Kylian Mbappé tizenegyese elég volt a francia győzelemhez

Foci vb 2026
2 órája

Mbappé tizenegyesből törte meg a jeget Paraguay ellen – videó

Foci vb 2026
2 órája

Mbappé tizenegyesével vezet Franciaország!

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik