Labdarúgás: az Inter egykori tehetsége az iráni „traktorokhoz” igazolt

2012.01.03. 12:26
Címkék
Az iráni élvonalbeli Tractor Sazi labdarúgócsapata szerződtette a korábban a belga és marokkói utánpótlás-válogatottban is megforduló Ibrahim Marufit.

Marufit hatalmas tehetségnek tartották, ifiként az Anderlecht és a PSV játékosa volt, majd az Interbe került (Filkor Attilával játszott a középpályán a primavera-csapatban), és Roberto Mancini edzősége alatt 2006-ban be is mutatkozott a milánóiaknál – ezzel ő lett a fekete-kékek klubtörténetének második legfiatalabb debütánsa Goran Szlavkovszki után.

A középpályás nem tudott megragadni az Interben, sorra járta a csapatokat, de lehetőséget alig kapott: megfordult a holland Twenténél és MVV-nél, az olasz Vicenzánál, a svájci Bellinzonánál, a marokkói Vidad Casablancánál, a belga Eupennél és Racing Mechelennél – végül innen, a belga harmadik ligából vitte el a Tractor Sazi. A hatvanezres átlagnézőszámú, „traktorként" emlegetett klub Irán egyik legjobb utánpótlás-nevelő csapata.

Legfrissebb hírek

„Már tavaly, az Inter legyőzése után bejelöltem a naptáramban május 30-át” – Jonathan Lacote francia nagykövet az NS-nek

Bajnokok Ligája
3 perce

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán

Csupasport
11 perce

A Grand Slam-tornákon tudnak pénzt keresni

Tenisz
27 perce

Jövőre hazatérhet a Komárom!

Minden más foci
47 perce

Belekötöttek a párizsiak a BL-elődöntőn, de Nasri nem ezért nem lesz szakértő Budapesten

Bajnokok Ligája
54 perce

Feczkó Tamás: Fáj, hogy nem maradhattam Kispesten

Labdarúgó NB II
1 órája

„El se tudom hinni, hogy ez volt az utolsó mérkőzésem” – Oliver Glasner a Kl megnyerése után

Európa-konferencialiga
1 órája

Négygólos montreali sikerének köszönhetően egy lépésre a nagydöntőtől a Hurricanes – videó

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik