Két gól és más semmi: a BVB célfutballal hozta a kötelezőt Wolfsburgban

2020.05.23. 15:17
Dortmundi gólöröm 0–1 után (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 2–0-ra legyőzte idegenben a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában. Szintén idegenben nyert a Bayer Leverkusen és a Werder Bremen is. A Paderborn és a Hoffenheim, egy igen komikus gólnak is köszönhetően, döntetlent játszott egymással.

Nem épp a támadófutball örömünnepét hozta a Wolfsburg és a Dortmund összecsapásának első félideje. A két együttes 45 perc alatt összesen egyszer találta el a kaput, igaz, abból a BVB meg is szerezte a vezetést. Egy sakk-mattig kijátszott, jobb oldali akció végén Erling Haaland elcsúszása is kapóra jött Raphael Guerreirónak, aki teljesen üresen érkezve nyolc méterről szerzett vezetést a vendégeknek – a 32. percben jártunk (0–1).

A játék képe a gól előtt és a gól után nagyjából ugyanúgy alakult, a Borussia passzolgatott, a Wolfsburg próbált letámadni, s ha nem sikerült labdát szereznie első vagy második szándékból, mélyen behúzódott a saját térfelére, és zárta a területeket. A vendégek inkább a jobb oldalon, Lukasz Piszczek, Asraf Hakimi és Thorgan Hazard révén tudták feltörni a hazai reteszt, de többnyire még ilyenkor is túljátszották a helyzetet, Haaland nevét tényleg csak akkor kellett említeni, amikor a gól előtt luftot rúgott.

A második félidő aztán két wolfsburgi helyzettel indult, különösen Renato Steffen foghatta a fejét, aki ziccerben, 14 méterről a kapufát találta el – annak is csak a külső részét. A 63. percben ismét a hazaiak veszélyeztettek, Steffen léc alá tartó kapáslövését csípte el Roman Bürki.

A Dortmund érezhetően a kontrára várt, a 78. percben pedig élt is a kínálkozó lehetőséggel. Gyors labdaszerzés után a csereként beálló Jadon Sancho remek csellel indult meg, majd jó 25-30 méteres szóló után a jobb kezénél, ziccerben érkező Hakimi elé tálalt, aki a hálóba helyezte a vendégek második gólját (0–2).

Ha ez nem lett volna elég, a videobíró alapján Daniel Siebert a 82. percben kiállította Felix Klaust. Ezzel megpecsételődött a hazaiak sorsa.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Mönchengladbach és a Leverkusen összecsapásán hamar megindult a gólgyártás: a szupertehetség Kai Havertz már a hetedik percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az 52. percben egyenlített a Mönchengladbach, néhány perccel később viszont már ismét előnyben volt a Leverkusen, miután hosszas videózást követően büntetőt rúghatott Havertz (1–2).

Havertz félelmetes formában van, a legutóbbi hat bajnokiján hatszor volt eredményes, emellett kiosztott három gólpasszt is.

A Leverkusen végül 3–1-re győzött, amivel a tabellán épp a Mönchengladbachot előzte meg.

A Hoffenheim is korán előnybe került a Paderborn otthonában, ám Dennis Srbeny a kilencedik percben kihasznált egy hatalmas védőbakit, ami után óriási gólt szerzett (1–1).

A második félidőben nem született gól, maradt az 1–1. Besárgult viszont Klaus Gjasula, amivel a Paderborn játékosa egy nem túl hízelgő csúcsot állított be – a Bundesliga történetének első olyan játékosa lett, aki az idény első 27 fordulójában összesen 14 sárga lapot szedett össze.

A FREIBURGWERDER BREMEN ÖSSZECSAPÁSRÓL ITT OLVASHAT BŐVEBBEN!

BUNDESLIGA

27. FORDULÓ
Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Raphaël Guerreiro 32., Hakimi 78.)

Freiburg–Werder Bremen 0–1 (Bittencourt 19.) Bővebben itt!
BorussiaMönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–3 (Thuram 52., ill. Havertz 7., 58. – a másodikat 11-esből, S. Bender 81.)
Paderborn–Hoffenheim 1–1 (Srbeny 9., ill. Skov 4.)