Bundesliga: Sztevan Jovetics duplájával pontot mentett a Hertha

2021.12.05. 17:33
Jovetics (balra) betuszkolta az egyenlítő gólt (Fotó: AFP)
Az élvonalbeli német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén bemutatkozott a Hertha kispadján a hét elején menesztett Dárdai Pál vezetőedző utódja, Tayfun Korkut, aki korábbi csapata, a VfB Stuttgart ellen 2–2-es döntetlennel indította berlini pályafutását.

Nem úgy indult, hogy a találkozót követően a berliniek pontszerzésnek örülhetnek: a Stuttgart – Korkut előző csapata, amelynek éléről 2018 októberében menesztették – alig 20 perc játék után már 2–0-ra vezetett.

A Herthát viszont a jelek szerint nem zavarta meg a négy perc különbséggel kapott két gól, és a félidő felétől fokozatosan egyre többet veszélyeztetett – pedig a hazaiaknál volt többet a labda. Ishak Belfodil gólját még les miatt visszavonta a VAR javaslatára a játékvezető, Sztevan Jovetics szép szólója és gyönyörű lövése már érvényes találatnak minősült, azaz a berliniek szépítettek a félidő hajrára.

A második játékrészben még többet volt a labda a VfB-nél, és még többet lőtt kapura a Hertha, az erőfeszítéseknek pedig a 76. percben meg is lett az eredménye: Jovetics második találatával egy pontot elhozott a berlini alakulat. 2–2

Tayfun Korkut tehát pontszerzéssel indította a Herthánál a Dárdai Pál menesztése utáni új időszakot, ám a Hertha így is már négy bajnoki mérkőzés óta nyeretlen.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Hertha BSC 2–2
(Marmus 15., P. Förster 19., ill. Jovetics 40., 76.)

KÉSŐBB
17.30:
BorussiaMönchengladbach–Freiburg

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Bayern München 2–3 (Brandt 5., E. Haaland 48., ill. Lewandowski 9., 77. – 11-esből, Coman 44.)
Augsburg–Bochum 2–3 (Gregoritsch 58., Caliguri 86. – 11-esből, ill. Polter 23., 45+2., Holtmann 40.)
Arminia Bielefeld–1. FC Köln 1–1 (Lasme 60., ill. Özcan 17.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 3–2 (Geiger 24., Rutter 30., Samassékou 59., ill. Borré 15., Paciencia 72.)
Bayer Leverkusen–Greuther Fürth 7–1 (Adli 12., Tapsoba 17., Hincapié 45., Schick 49., 69., 74., 76., ill. Dudziak 33.)
Mainz–Wolfsburg 3–0 (Burkardt 2., Stach 4., Lacroix 90. – öngól)
Union Berlin–RB Leipzig 2–1 (Awoniyi 6., Baumgartl 57., ill. Nkunku 13.)

1. Bayern München 14 11 1 2 45–15 +30 34
2. Borussia Dortmund 14 10 4 35–22 +13 30
3. Bayer Leverkusen 14 8 3 3 35–19 +16 27
4. Hoffenheim 14 7 2 5 30–22 +8 23
5. Union Berlin 14 6 5 3 22–20 +2 23
6. Freiburg 13 6 4 3 19–13 +6 22