Bundesliga: szenvedve, de begyűjtötte a három pontot a Dortmund

B. A.B. A.
2020.12.15. 22:37
Marco Reus gólja három pontot ért a Dortmundnak (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 2–1-re nyert a Werder Bremen otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában.

Első bajnokiját játszotta Lucien Favre leváltása óta a Borussia Dortmund, amelyet Edin Terzic irányít az idény végéig. A fekete-sárgák jól kezdtek a Werder Bremen otthonában, Raphaël Guerreiro góljával már a 12. percben előnybe kerültek, ám a hazaiak Kevin Mohwald remek lövésével még az első félidőben egyenlítettek (1–1).

A fordulás után magasabb fokozatra kapcsolt a Dortmund, de a győztes gólhoz kellett Jirí Pavlenka hibája is: a cseh kapus kiejtette a labdát, majd teljesen feleslegesen szabálytalankodott Manuel Akanjival szemben. Pavlenka majdnem jóvátette a hibáját, Marco Reus tizenegyesét bravúrral védte, azonban a kipattanót a német támadó a kapuba pofozta (1–2).

A Dortmund – amelyben a 16 éves és 25 napos Youssoufa Moukoko először volt kezdő, ezzel megdöntötte Nuri Sahin (16 év, 335 nap) szintén dortmundi Bundesliga-rekordját – három nyeretlen bajnoki után zsebelte be ismét a három pontot, míg a Werder Bremen egymás utáni negyedik vereségét szenvedte el.

Az előző körben a Dortmundot kiütő Stuttgartszámáraa továbbra is remekül teljesítő Union Berlin majdnem nagy falatnak bizonyult, a hazaiak az utolsó percekben egyenlítettek kétgólos hátrányból.

A Hertha és a Szalai Ádámot sérülés miatt nélkülöző Mainz összecsapásán nem született gól.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Hertha BSC–Mainz 0–0
VfB Stuttgart–Union Berlin 2–2
(Kalajdzic 85., 90+3., ill. Friedrich 4., Awoniyi 77.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–2 (Mohwald 28., ill. R. Guerreiro 12., Reus 79.)