Bundesliga: Szalai betalált, majd sarokkal adott gólpasszt

2014.12.12. 22:23
Jókor jó helyen – Szalai az üres kapuba passzolja a labdát (Fotó: kicker.de)
A 62. percben beálló Szalai Ádám góllal és gólpasszal járult hozzá a Hoffenheim 3–2-es győzelméhez az Eintracht Frankfurt ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának nyitó mérkőzésén. A magyar válogatott csatár előbb a leshatárról kilépve pofozta a kapuba a labdát egy méterről, majd gyönyörű mozdulattal, sarokkal készítette elő a házigazda győztes gólját.

A vendégek kapujában Timo Hildebrand állt, aki legutóbb 2013 novemberében még a Schalke játékosaként, Szalai Ádám csapattársaként lépett pályára a Bundesligában – éppen a Frankfurt ellen. A korábbi német válogatott kapuvédő visszatérése azonban nem sikerült túl fényesen, ebben pedig nagy szerepe volt a magyar csatárnak is.

A jó iramú, kiélezett mérkőzésen a hazai védő, Niklas Süle súlyosnak látszó sérülése után Kevin Volland góljával a Hoffenheim szerzett vezetést (1–0), ám a második félidőt agresszívan kezdő látogatók Stefan Aigner perdítésével a játékrész elején egyenlítettek (1–1) – utána azonban beállt Szalai!

A 62. percben pályára lépő magyar csatár első valamirevaló megmozdulása alkalmával még Hildebrandot találta el, néhány másodperccel később azonban egy lépésről már a kapuba pofozta a kapusról elé csorgó labdát. A játékvezető megadta a gólt, de lehet, hogy ezzel rossz döntést hozott, mert a kétmeccses eltiltását követően visszatérő Szalai erősen lesgyanús pozícióban helyezkedett (2–1).

A Hoffenheim ezt követően többször is eldönthette volna a mérkőzést, de a futószalagon kidolgozott helyzetek befejezése során játékosai rendre rossz megoldást választottak a kapu előtt. A kimaradt ziccerek a 77. percben megbosszulták magukat, amikor Haris Seferovic némiképp szerencsés találatával a Frankfurt egyenlített (2–2).

A továbbra is lelkesen támadó házigazda azonban a hajrában csak begyötörte a győztes gólt. A szöglet után Szalai elé pattant a labda, aki előbb Hildebrandba lőtt, a kipattanót viszont nagyszerű mozdulattal a kapu elé sarkalta, Roberto Firmino pedig reflexmozdulattal belekapott a labdába, amely átvánszorgott a gólvonalon (3–2).

A Hoffenheim nyolcadik hazai bajnokijából az ötödiket nyerte meg, és a három mérkőzés után ismét vereséget szenvedő Frankfurtot megelőzve feljött a tabella hetedik helyére. Szalai ebben a szezonban negyedszer volt eredményes, és 2013 októbere óta először jegyzett gólt és gólpasszt is a Bundesligában.

Szalai gólja

Szalai gólpassza sarokkal

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
15. FORDULÓ

Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 3–2 (Volland 43., Szalai 66., Firmino 87., ill. Aigner 58., Seferovic 77.)

1. Bayern München 14 11 3 33–3 +30 36
2. Wolfsburg 14 9 2 3 28–13 +15 29
3. Augsburg 14 8 6 20–14 +6 24
4. Schalke 14 7 2 5 25–18 +7 23
4. Bayer Leverkusen 14 6 5 3 25–18 +7 23
6. Mönchengladbach 14 6 5 3 19–12 +7 23
7. Hoffenheim 15 6 5 4 24–24 0 23
8. Eintracht Frankfurt 15 6 3 6 29–29 0 21