Bundesliga: Schäfer kezdett, az Union nyerte a berlini derbit

R. P.R. P.
2023.01.28. 17:34
Schäfer András (balra) kezdőként léphetett pályára a győztes Unionban (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában az Union Berlin 2–0-ra legyőzte idegenben a Herthát. A Freiburg otthon nyert az Augsburg ellen.

Danilho Doekhi juttatta előnyhöz az Union Berlint – természetesen fejjel. A 24 éves holland játékosnak ez volt a negyedik fejes gólja ebben a bajnoki évadban, ennél többet csak Harry Kane (7) és Erling Haaland (5) szerzett az öt legrangosabb európai ligában.

A sérüléséből nemrég felépülő Schäfer András kezdett az Union Berlinben, de a második félidőben már nem kapott szerepet. Éppen a helyére beálló Paul Seguin duplázta meg a vendégek előnyét.

A pénteken szerződtetett Aissa Laidouni még nem volt tagja az Union meccskeretének, Dárdai Márton pedig végig a padon ült, nem cserélték be a Herthába.

Sallai Roland a kispadon ült a kezdő sípszó pillanatában a Freiburgban, és ott is maradt a lefújásig. Csapata 3–1-re győzött.

Li Dzse Szun a korai gólok mesterévé kezd válni. A dél-koreai a 45. másodpercben szerzett vezetést a Mainznak. Ez már a második találata ebben a bajnokságban az első két percben, múlt héten a Borussia Dortmund kapuját vette be másfél perccel a kezdés után. A Mainz egyébként 5–2-re nyert, Karim Onisiwo három gólt termelt.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ

Freiburg–Augsburg 3–1 (Gregoritsch 13., Höler 30., Lienhart 85., ill. Berisha 29. – 11-esből)
Hertha BSC–Union Berlin 0–2 (Doekhi 44., Seguin 67.)
Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 1–4 (Bebou 80., ill. Hofmann 12., 37., Stindl 83., Wolf 90+1.)
Mainz–Bochum 5–2 (Li Dzse Szun 1., Widmer 17., Onisiwo 28., 57., 87., ill. Kunde 70., Masovics 73.)
Werder Bremen–Wolfsburg 2–1 (Füllkrug 24. – 11-esből, 77., ill. K. Paredes 90+1.)

Bayern München–Eintracht Frankfurt 1–1 (L. Sané 34., ill. Muani 69.)