Bundesliga: megműtötték az osztrákok csapatkapitányát, kérdéses az Eb-szereplése

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2021.01.26. 16:00
null
Baumgartlinger májusig nem térhet vissza (Fotó: AFP)
Címkék
Megoperálták Julian Baumgartlingert, a Bayer Leverkusen osztrák válogatott labdarúgóját, akinek így kérdésessé vált a szereplése a nyári Európa-bajnokságon.

 

A német Bundesliga 3. helyén álló klub keddi közlése szerint a 33 éves légiós keresztszalag-operációja jól sikerült, a visszatérésére azonban május előtt biztosan nem kerülhet sor.

A középpályás szombaton a Wolfsburg ellen otthon 1–0-ra elveszített mérkőzésen sérült meg hét perccel azután, hogy a 74. percben becserélték, és elhagyta a játékteret.

A Bundesliga május 22-én ér véget, a tavalyról – a pandémia miatt – idénre halaszott Európa-bajnokság június 11-én kezdődik. Az osztrákok két nappal később Észak-Macedónia ellen kezdik meg csoportkörös szereplésüket, majd a hollandokkal és az ukránokkal is megküzdenek.

Baumgartlinger 2009 őszén mutatkozott be a nemzeti együttesben, amelyben 82 alkalommal lépett pályára, és az utóbbi években többnyire már ő a válogatott csapatkapitánya.

Legfrissebb hírek

Milák Kristóf: Mi lenne, ha még edzenék is?

Úszás
5 perce

Egyenlítettek a lettek, kiesésre állnak a győriek – ETO–Riga visszavágó a Kl-ben

Európa-konferencialiga
8 perce

Borbély Balázs: A két mérkőzést összevetve megérdemelten jutottunk tovább

Európa-liga
22 perce

Urbán Zita a 15. helyen végzett 3000 méter akadályon az atlétikai Eb-n

Atlétika
42 perce

Redzicék nagyot fordítottak, továbbjutott a Salzburg az Európa-ligában

Európa-liga
1 órája

Kl-selejtező: Várkonyi Bence és Molnár Ádin csapata is ott van a rájátszásban, iksz Dunaszerdahelyen

Európa-konferencialiga
1 órája

Így szólt a Himnusz kétszer Milák Kristófnak és egyszer a váltó többi tagjának a vizes Eb-n – videók

Úszás
1 órája

Tizenegyes, öngól – a Ferencváros kiejtette a Górnik Zabrzét, jöhet a Trabzonspor az El-főtábláért!

Európa-liga
1 órája