Bundesliga: 34 perc alatt hármat rúgott a Köln Mönchengladbachban

K. T. I.K. T. I.
2022.04.16. 20:14
A Köln remekül kezdett a rangadón, 34 perc alatt el is intézte a Gladbachot (Fotó: AFP)
Az 1. FC Köln 3–1-re nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában, ezzel pillanatnyilag a tabella 6. helyén áll. A vendégek 34 perc alatt háromszor is bevették Yann Sommer kapuját, így a végjátékban született Breel Embolo-gól nem sokat számított...

A német élvonalban még sosem történt olyan egy Mönchengladbach–1. FC Köln összecsapáson, mint ma. Történetesen, hogy a vendégegyüttes háromgólos előnnyel vonuljon öltözőbe a félidőben. A gólok sorát Anthony Modeste nyitotta, a 34 éves francia már az 5. percben bevette a hazai kaput. Nem sokkal később Florian Kainz érkezett – a szélső az ötödik találatát érte el ebben az idényben. A 34. percben Dejan Ljubicic növelte a Köln előnyét történelmire – mindezt csupán a harmadik kaput eltaláló vendégpróbálkozásból... (0–3)

A második félidőben a Köln jóval visszább állt, sokszor csupán a kontrákra építve. Csakhogy az így adódó labdabirtoklási fölénnyel szinte semmit nem tudott kezdeni a Borussia, amely hiába próbálkozott tíz gólszerzési kísérlettel a szünet után, ezek egyike sem volt igazi ziccer. A 85. percben Breel Embolo szólója után legalább a szépítés összejött a hazaiaknak, ennél több babér azonban nem termett a Gladbach számára ezen az estén. (1–3)

A Borussia Mönchengladbach négy meccs után kapott ki újra.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Mönchengladbach–Köln 1–3 (Embolo 85., ill. Modeste 5., Kainz 20., Ljubicic 34.)
Korábban
Augsburg–Hertha BSC 0–1
(Serdar 49.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 6–1 (Rothe 24., Witsel 26., Akanji 28., Emre Can 35., Haaland 38., 54., ill. Baku 81.)
Mainz–VfB Stuttgart 0–0
Freiburg–Bochum 3–0