UEFA: nyolc klubot büntettek meg a pénzügyi szabályok megsértése miatt

MTI/R. P.MTI/R. P.
Vágólapra másolva!
2022.09.02. 20:37
null
Fotó: AFP
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyolc olyan klubbal állapodott meg kiigazítási tervben, amely megszegte a pénzügyi fair playre vonatkozó szabályozást – számolt be a hírről az MTI.

 

Az érintett egyletekre bírságot is kiszabott, ez összesen 172 millió euró lenne, de az egyezség értelmében egyelőre csak 26 milliót kell ténylegesen befizetniük, a fennmaradó büntetés akkor lép érvénybe, ha nem teljesítik a megállapodásban meghatározott célokat.

Három francia csapatnak, a Paris Saint-Germainnek, a Monacónak és az Olympique Marseille-nek, valamint az olasz bajnok AC Milannak és a Juventusnak, továbbá a török Besiktasnak három éven belül kell rendeznie a helyzetet, illetve kell megfelelnie az UEFA új fenntarthatósági szabályainak – melyek részeként 30 helyett már 60 millió az elfogadható veszteség mértéke –, míg az Internazionalénak és az AS Romának négy éve van a konszolidációra.

Az érintett klubok közül magasan kiemelkedik a PSG, a 172 millió eurós összbüntetésből 65 millió a rá eső rész, melyből egyelőre 10 milliót kell befizetnie.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Negóék a 95. percben mentettek pontot

Francia labdarúgás
2 órája

Ha így folytatja a Ferencváros az Európa-ligában, bőven tízmillió euró fölé kerülhet a pénzdíja

Európa-liga
16 órája

Csányi Gabriella, Luís Figo és Ivan Rakitic az UEFA alapítványának új kuratóriumi tagjai

Minden más foci
2025.11.06. 19:55

Az Opta szerint az Arsenal, a Bayern, a City és a Liverpool a BL legfőbb favoritjai

Bajnokok Ligája
2025.11.06. 15:18

Kimmich: Egy pillanatig sem éreztük, hogy bajban lennénk

Bajnokok Ligája
2025.11.05. 07:55

Araújo átlövésére Vlahovics válaszolt – nem kapott ki, de továbbra is nyeretlen a BL-ben a Juventus

Bajnokok Ligája
2025.11.04. 23:02

Győzelem Párizsban is: tovább menetel a Bayern München

Bajnokok Ligája
2025.11.04. 22:52

„Álljon fel, Sir David!” – lovaggá ütötték David Beckhamet

Angol labdarúgás
2025.11.04. 16:41
Ezek is érdekelhetik