R. P. 2022.08.20 00:45 Frissítve: 2022.08.21 01:01

Szombati sportműsor: Union Berlin–Leipzig, pályán a Real

Szombaton magyaros rangadót rendeznek a német labdarúgó Bundesligában: az Union Berlin az RB Leipziget fogadja. Pályára lép a Real Madrid is. A multisport Eb-n döntők egész sora jön kajak-kenuban, számos magyar érdekeltséggel. Úszásban a római Eb-n többek között Rasovszky Kristóf is vízbe csobban.

 

AUGUSZTUS 20., SZOMBAT

FUTBALLPROGRAM

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
13.30:
Tottenham–Wolverhampton (Tv: Spíler1)
16.00: Crystal Palace–Aston Villa
16.00: Everton–Nottingham (Tv: Spíler1)
16.00: Fulham–Brentford
16.00: Leicester City–Southampton (Tv: Match4)
18.30: Bournemouth–Arsenal (Tv: Spíler1)

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ
17.00:
Monaco–Lens
21.00: Marseille–Nantes (Tv: Match4)

HORVÁT 1. HNL
6. FORDULÓ
21.05:
Dinamo Zagreb–NK Osijek (Eszék) – élőben az NSO-n!

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
15.30:
Augsburg–Mainz
15.30: Borussia Dortmund–Werder Bremen (Tv: Arena4)
15.30: Leverkusen–Hoffenheim
15.30: VfB Stuttgart–Freiburg
15.30: Wolfsburg–Schalke
18.30: Union Berlin–RB Leipzig (Tv: Arena4)

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
18.30:
Torino–Lazio (Tv: Sport1)
18.30: Udinese–Salernitana (Tv: Sport2)
20.45: Internazionale–Spezia (Tv: Sport1)
20.45: Sassuolo–Lecce (Tv: Sport2)

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ
17.30:
Osasuna–Cádiz (Tv: Spíler2)
19.30: Mallorca–Real Betis (Tv: Spíler2)
22.00: Celta Vigo–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
6. FORDULÓ
18.00:
Trnava–DAC – élőben az NSO-n!

 

MULTISPORT EURÓPA-BAJNOKSÁG, MÜNCHEN

ASZTALITENISZ
10.30: férfi egyes, negyeddöntő
15.00: női egyes, elődöntő
16.50: férfi egyes, elődöntő

ATLÉTIKA (Tv: M4 Sport, Duna World)
8.30:
férfi 20 km-es gyaloglás, döntő
10.15: női 20 km-es gyaloglás, döntő (Oláh Barbara)

20.05: férfi rúdugrás, döntő
20.15: női 800 m
20.25: női gerelyhajítás, döntő (Szilágyi Réka)
20.43: női 100 m gát, előfutam
21.15: férfi 4x400 m, döntő
21.45: női 4x400 m, döntő
22.13: női 3000 m akadály, döntő

KAJAK-KENU (Tv: M4 Sport, Duna World)
10.00: férfi C–1 200 m, középfutam (Korisánszky Dávid)
10.25: női C–1 200 m, középfutam (Takács Kincső)
DÖNTŐK
12.51: férfi C–1 1000 m (Adolf Balázs)
13.00: férfi K–1 1000 m (Kopasz Bálint)
13.16: női K–2 500 m (Fojt Sára, Pupp Noémi)
13.30: női C–2 500 m (Bragato Giada, Nagy Bianka)
13.45: férfi K–4 500 m (Kuli István, Csizmadia Kolos, Balogh Gergely, Nádas Bence)
14.20: női K–1 200 m (Lucz Anna)
14.28: férfi C–1 200 m (Korisánszky Dávid)
14.35: férfi K–2 200 m (Balaska Márk, Csizmadia Kolos)
15.52: férfi C–1 5000 m (Adolf Balázs)
16.25: férfi K–1 5000 m (Noé Bálint)
17.05: női K–1 5000 m (Kőhalmi Emese)
17.45: női C–1 5000 m (Balla Virág)

KERÉKPÁR
Hegyikerékpár
12.00: női verseny, döntő (Tv: Duna World)

STRANDRÖPLABDA
11.15: nők, bronzmérkőzés, döntő (Tv: M4 Sport, Duna World)
   
TORNA
14.45: férfi csapat, döntő (Magyarország) (Tv: M4 Sport)

 

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AUTÓSPORT
Vasárnap, 0.30:
IndyCar, 15. futam, St. Louis 500 (Tv: Arena4)

EVEZÉS
13.00:
országos bajnokság, döntők, Szeged

KERÉKPÁR
Vuelta a Espana országúti körverseny, 2. szakasz, 's-Hertogenbosch–Utrecht, 175.1 km

KÉZILABDA
MOL-KUPA
14.45, a 3. helyért:
PPD Zagreb (horvát)–Wisla Plock (lengyel), Tatabánya (Tv: Sport1)
16.45, döntő: Mol Tatabánya–Telekom Veszprém, Tatabánya (Tv: Sport1)
Felkészülési mérkőzés, férfiak

18.00: Baia Mare (román)–Pick Szeged

MOTOGP
OSZTRÁK NAGYDÍJ, SPIELBERG
9.00:
Moto3, 3. szabadedzés (Tv: Arena4)
9.45: MotoGP, 3. szabadedzés (Tv: Arena4)
10.45: Moto2, 3. szabadedzés (Tv: Arena4)
12.30: Moto3, időmérő (Tv: Match4)
13.15: MotoGP, 4. szabadedzés (Tv: Match4)
14.00: MotoGP, időmérő (Tv: Match4)
15.00: Moto2, időmérő (Tv: Match4)

ÖKÖLVÍVÁS
PROFI NEHÉZSÚLYÚ VB-CÍMMÉRKŐZÉS (Dzsidda)
19.00:
Olekszandr Uszik (ukrán)–Anthony Joshua (brit)

RÖPLABDA
Női Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló, C-csoport
19.00:
Portugália–Magyarország, Santo Tirso

TENISZ
ATP, WTA: Cincinnati

VIZES EURÓPA-BAJNOKSÁG, RÓMA
Nyílt vízi úszás
10.00:
női és férfi 5 km (Betlehem Dávid, Sárkány Zalán, Rasovszky Kristóf) 
14.00: férfi (Gálicz Péter, Kalmár Ákos) és női 25 km (Balogh Vivien, Vas Luca)
Műugrás
10.00:
férfi 3 m selejtező
15.30: női szinkrontoronyugrás, döntő
16.37: férfi 3 m, döntő
Óriás-toronyugrás
18.00:
férfiak 3. forduló

 

A SPORTRÁDIÓ MŰSORA

Reggeli műsor Jekkel Dániellel
12.00: Műsorvezető: Juhász Bálint
Hazafutás, műsorvezető: Virányi Zsolt
16.00: Vendég: a 200 m pillangón Európa-bajnoki ezüstöt szerző Márton Richárd
17.00: Vendégeink: A BVSC-s Németh Nándor és Mészáros Dániel a római úszó Eb-ről
18.00: Eurofoci: Szeli Mátyás, Smahulya Ádám és Edvi László
19.00: Senánszky Petra uszonyos úszó váltása, és ami mögötte van
20.00: Női röplabdázóink Eb-selejtezője a portugálok ellen
21.00: Női futballistáink a BL-selejtezőben
22.05: A nap sporthíreinek összefoglalója

2022.10.02 22:05:38

Minden más foci nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Utóbbit tanárunk a bikinihez hasonlította, mely szerinte sok fontos részletet megmutathat, de lehet: a lényeget eltakarja...

2022.10.02 23:04:37

Minden más foci nemzetisport.hu

2022.10.02 10:47:47

Minden más foci nemzetisport.hu

A sepsiszentgyörgyiektől szenvedte el első vereségét az idényben az újonc, Varga Roland debütált.

2022.10.01 14:40:08

Minden más foci nemzetisport.hu

Fontos három pontot szerzett a Dunaszerdahely, amely tíz hónap után nyert újra bajnokit idegenben.

2022.10.01 14:23:43

Minden más foci nemzetisport.hu

Nem tudta most meglepni a zágrábi csapat az eszékieket, akik meg sem álltak négy gólig a Lokomotiva ellen.