nemzetisport.hu 2022.09.22 23:55 Frissítve: 2022.09.24 02:56

Pénteki sportműsor: Lipcsében lép pályára a magyar válogatott

Lipcsében lép pályára a Nemzetek Ligájában az A-liga 3. csoportját négy forduló után vezető magyar labdarúgó-válogatott. A csoport másik mérkőzésén Olaszország Angliát fogadja. Londonban kezdetét veszi a Laver-kupa, Roger Federer utolsó hivatalos versenye profi teniszezőként. Folytatódik a kerékpáros-vb és a női kosár-vb Ausztráliában, s az evezős-vb Csehországban. Itthon hoki- és kézilabda-bajnokikat is rendeznek.

 

SZEPTEMBER 23.,PÉNTEK

FUTBALLPROGRAM

NEMZETEK LIGÁJA
5. FORDULÓ
A-LIGA
3. CSOPORT

20.45: Németország–Magyarország, Lipcse (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.45: Olaszország–Anglia, Milánó (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
B-LIGA
3. CSOPORT

20.45: Finnország–Románia, Helsinki (Tv: Arena4)
20.45: Bosznia-Hercegovina–Montenegró, Zenica (Tv: Spíler1)
C-LIGA
4. CSOPORT

18.00: Grúzia–Észak-Macedónia, Tbiliszi (Tv: Spíler2)
20.45: Bulgária–Gibraltár, Razgrad
D-LIGA
2. CSOPORT

18.00: Észtország–Málta, Tallinn (Tv: Spíler1)

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
14.00:
Mezőkövesd–Kazincbarcika

U21-ES VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
17.15, Szombathely:
Magyarország–Bulgária (Tv: M4 Sport)

FUTSAL NB I
18.30:
Debreceni EAC–Kecskemét
19.00: Nyírbátor–Berettyóújfalu
19.35: Aramis SE–Rubeola FC

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
NFL, ALAPSZAKASZ
3. FORDULÓ
2.15:
Cleveland Browns–Pittsburgh Steelers (Tv: Arena4)

ASZTALITENISZ
Extraliga. Férfiak

17.00: CVSE Swietelsky Vulkán Fürdő I–Floratom Szegedi AC,
  Nők (Budapest, Ormai László Asztalitenisz-csarnok, Marczibányi tér)
1. forduló

11.00: Kecskeméti Spartacus SK és KT Kesi I–PTE PEAC Kalo-Méh
11.00: Budapesti Erdért SE–Békési Ifjúságért Asztalitenisz Alapítvány
11.00: Ajkai ASE–Női AC Nyíregyháza
11.00: SH-ITB Budaörsi SC–Statisztika Utánpótlás AK
14.00: Kanizsa Sörgyár SE–Győri AC II. kerületi Dózsa
14.00: Kiskunmajsai AC–Asztalitenisz SK Szeged
14.00: DAK-DEAC–Pingpongozz Velünk SE
2. forduló
17.00:
Kiskunmajsai AC–Pingpongozz Velünk SE
17.00: SH-ITB Budaörsi SC–Győri AC II. kerületi Dózsa

DARTS
PDC EUROPEAN TOUR
13.00 és 19.00:
12. állomás, Wieze, 1. nap (Tv: Match4)

EVEZÉS
14.30: világbajnokság, Racice, A-döntők, közte férfi könnyűsúlyú kettes (Szabó Bence, Furkó Kálmán)

GOLF
17.30:
Presidents Cup, Charlotte, 2. nap (Tv: Eurosport2)

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
18.30:
Dunaújvárosi Acélbikák–Corona Brasov (romániai)
18.30: FTC-Telekom–SC Csíkszereda (romániai)
OSZTRÁK LIGA
19.15:
Hydro Fehérvár AV19–Olimpija Ljubljana (szlovén)

KERÉKPÁR
ORSZÁGÚTI-VB, AUSZTRÁLIA
Szombat, 0.00:
női junior mezőnyverseny (Tv: Eurosport1)
Szombat, 4.15: női U23-as és felnőtt mezőnyverseny (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

18.00: Ferencvárosi TC–HE-DO B.Braun Gyöngyös
NŐI NB I
18.00:
NEKA–Praktiker-Vác, Balatonboglár
18.00: DVSC Schaeffler–Motherson Mosonmagyaróvári KC

KOSÁRLABDA
NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SYDNEY
A-CSOPORT
6.30: Kína–Bosznia-Hercegovina
B-CSOPORT
10.00: Franciaország–Kanada
12.30: Mali–Ausztrália

LÓSPORT
20.00:
Kincsem+Tuti 1146 (Tv: Sport2)

LOVASSPORT
10.00:
négyesfogathajtó-vb, Pratoni del Vivaro, díjhajtás

MOTORSPORT
MOTOGP, JAPÁN NAGYDÍJ, MOTEGI
6.15:
Moto3, 1. szabadedzés (Tv: Arena4)
7.00: Moto2, 1. szabadedzés (Tv: Arena4)
8.00: MotoGP, 1. szabadedzés (Tv: Arena4)
Szombat, 2.00: Moto3, 2. szabadedzés (Tv: Arena4)
Szombat, 2.45: Moto2, 2. szabadedzés (Tv: Arena4)
Szombat, 3.45: MotoGP, 2. szabadedzés (Tv: Arena4)  
SUPERBIKE-VB, KATALÓNIA
10.30:
SBK, 1. szabadedzés (Tv: Arena4)
15.00: SBK, 2. szabadedzés (Tv: Arena4)

TENISZ
13.30 és 20.00:
Laver-kupa, London (Tv: Eurosport1)
6.00: WTA-torna, Tokió (Tv: Match4)
14.00: WTA-torna, Budapest (Tv: Sport2)
ATP-torna, Metz, San Diego

 

A SPORTRÁDIÓ MŰSORA

Reggeli műsor Harsányi Leventével és Risztov Évával
6.00: Sportösszefoglaló; Nemzeti Sport-lapszemle
7.00: A magyar labdarúgó-válogatott Németország elleni NL-mérkőzésének beharangozója: Szabó László, Vincze Ottó és Torghelle Sándor
9.00: Szöllősi György (Nemzeti Sport) avat be minket a mérkőzéssel kapcsolatos legfrissebb tudnivalókba
9.30: Németh Kornél elmondja, mi lesz a Sportkörben és a Hazafutásban
10.00: Műsorvezető: Szani Roland
14.00: Műsorvezető: Gazdag Krisztina
Hazafutás, műsorvezető: Németh Kornél
16.00: Sportkör: Szöllősi György, L. Pap István, Bobory Balázs (Nemzeti Sport)
17.00: Vendég: László Csaba, a Csíkszereda szakmai igazgatója
18.00: Indul a női kosárlabda bajnokság: Kányási Veronika a DVTK csapatkapitánya, Bálint Réka a Szekszárd csapatkapitánya, Cziczás László a Győr vezetőedzője és Fűzy András klubelnök, Fazekas Zoltán, a Nemzeti Sport szakírója
19.00: Labdarúgó NL előtt: Schäfer András, Szeiler József és Hegedűs Gábor, az Origo helyszíni tudósítója Lipcséből
20.00: Labdarúgó NL előtt: Szeli Mátyás (NS), Király Gábor, 108-szoros válogatott kapus, Hegedűs Gábor, az Origo helyszíni tudósítója Lipcséből
21.00: Napi események: a teniszezők budapesti WTA-tornája, Mihályi Petra (Nemzeti Sport); hétvégi előretekintés: kézilabda Bajnokok Ligája, Bobory Balázs (Nemzeti Sport); labdarúgó Nemzetek Ligája-összefoglaló: a Nemzeti Sport labdarúgórovata, Hegedűs Gábor, az Origo helyszíni tudósítója Lipcséből; sportösszefoglaló, Keszi Dóra

2022.09.24 20:09:47

Minden más foci nemzetisport.hu

Hat szögletből két gólt szereztek a vendégek, a csoportelsőségről a portugál–spanyol rangadó dönt majd.

2022.09.23 23:35:59

Minden más foci nemzetisport.hu

ALAPVONAL. A több klubot magában foglaló modell sikeres lehet, de mint minden máshoz ebben az üzletágban, ehhez is türelem, alázat és a kormánykeréknél igazán okos emberek csoportja kell.

2022.09.23 17:14:54

Minden más foci nemzetisport.hu

A hétfői Magyarország–Olaszország meccsen a tét a csoportelsőség lesz.

2022.09.22 16:03:21

Minden más foci nemzetisport.hu

Törőcsik András: „Bíztam abban, ott lehetek a vb-n, de azt is tudtam, nem én leszek a sztárja."

2022.09.22 20:21:42

Minden más foci nemzetisport.hu

Magabiztos győzelmükkel a franciák megelőzték az osztrákokat a csoportban.