Ligue 1: kiadós szurkolói balhé a regionális derbin – videó

2018.09.30. 23:10
Kétszer is félbeszakadt a Montpellier–Nimes regionális derbi a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján. A meccset végül be tudták fejezni, a hazaiak 3–0-ra győztek.

Az első félidőben, a Montpellier vezető gólja után a hazai szurkolók nyomása alatt átszakadt az egyik kapu mögötti kerítés, a tumultusban ketten könnyebben megsérültek.

A harmadik gól után a hazai drukkerek újból megkíséreltek benyomulni a játéktérre, a karhatalom közbelépett, mintegy fél órán át szünetelt a játék. Laurent Nicollin klubelnök és a Montpellier játékosai próbálták jobb belátásra bírni az ultrákat – sikerrel, a meccset végül sikerült befejezni, de a klub alighanem szigorú büntetésnek néz elébe.

Az esti mérkőzésen a Lille szintén háromgólos győzelmet aratott a Marseille felett, és pillanatnyilag a tabella második helyén áll a PSG mögött.

FRANCIA LIGUE 1
8. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Rennes–Toulouse 1–1
(M. Niang 70. – 11-esből, ill. Todibo 88.)
Montpellier–Nimes 3–0 (Oyongo 28. – 11-esből, Delort 45+10., Laborde 78.)
Lille–Marseille 3–0 (N. Pépé 65. – 11-esből, Bamba 86., 89. – az elsőt 11-esből)

1. Paris SG 8 8 27–6 +21 24
2. Lille 8 5 1 2 14–6 +8 16
3. Montpellier 8 4 3 1 11–6 +5 15
4. Saint-Étienne 8 4 3 1 10–9 +1 15
5. Lyon 8 4 2 2 14–7 +7 14
6. Marseille 8 4 1 3 19–16 +3 13
7. Toulouse 8 3 3 2 9–11 –2 12
8. Strasbourg 8 3 2 3 14–11 +3 11