Ligue 1: Falcao ellenállhatatlan, elképesztő monacói gólszéria

2016.11.05. 19:07
Radamel Falcaót mostanában sokszor láthatjuk örülni (Fotó: AFP)
Radamel Falcao két góljára alapozva a Monaco 6–0-ra legyőzte a Nancyt a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójának szombati játéknapján.

A kiváló formája révén a kolumbiai válogatott keretébe is visszakerülő Radamel Falcao a héten a BL-ben már elért egy duplát, és akárcsak a CSZKA Moszkvának, most is vágott kettőt már az első félidőben: a 25. percben egy kipattanót fejelt be, a 30.-ban egy büntetőt értékesített.

Ott volt a tetthelyen a 65. percben is, de akkor végül nem ő, hanem a pillanatokkal korábban becserélt Kylian Mbappé lőtt a kapuba.

S bár Falcaót a hajrára lecserélték, a hercegségbeliek gyors egymásutánban szereztek még három gólt – a kolumbiait váltó argentin Guido Carrillo kétszer is betalált –, így a vége kiütés lett.

A Monaco sorozatban az ötödik hazai bajnokiját nyerte meg, és játékosai ebben a szezonban már harmadszor találtak be hatszor vagy többször a kapuba egy mérkőzésen.

A hercegségbeliek 16-tal több gólt szereztek eddig a bajnoki szezonban, mint az utóbbi évek meghatározó francia klubja, a PSG – ami még akkor is lehengerlő adat, ha beleszámítjuk, hogy a fővárosiak eggyel kevesebb meccset játszottak.

Az esti programban Lang Ádám együttese, a Dijon hazai pályán kétgólos előnyt elveszítve 3–3-as döntetlent játszott a szezon meglepetéscsapatával, a Guingamppal.

Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést, és voltak olyan szituációk, amikor ő mentette meg csapatát a góltól – a 93. percben, a jelzett hosszabbítás lejártának pillanataiban azonban neki sem volt esélye: egy villámgyors ellencsapás végén Nill De Pauw lapos lövéssel egyenlített.

Ebben a szezonban már nem először csúszik ki két pont a ráadásban a dijoniak kezéből (Saint-Étienne, 1–1), igaz, olyan is előfordult, hogy kétgólos hátrányból visszakapaszkodva ők mentettek pontot a lefújás előtti pillanatokban (Montpellier, 3–3).

A Dijon veretlenségi sorozata a keserű befejezés ellenére is hosszabb lett: az újonc immár hat bajnoki forduló óta nem talál legyőzőre (két győzelem, négy döntetlen).

FRANCIA LIGUE 1
12. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Monaco–Nancy 6–0 (Falcao 25., 30. – a másodikat 11-esből, Mbappé 65., Carrillo 87., 92., Fabinho 90. – 11-esből)
Dijon–Guingamp 3–3 (Varrault 6., Diony 26., Tavares 44., ill. Coco 33., A. Mendy 79., De Pauw 93.)
Bordeaux–Lorient 2–1 (Kamano 28., Roland 73., ill. Prior 62. – öngól)
Lyon–Bastia 2–1
(Lacazette 37. – 11-esből, Bengtsson 86. – öngól, ill. Crivelli 92.)
Angers–Lille 1–0 (Diedhiou 54.)
Nantes–Toulouse 1–1 (Stepinski 91., ill. Braithwaite 36. – 11-esből)

1. Nice 11 9 2 24–8 +16 29
2. Monaco 12 8 2 2 36–15 +21 26
3. Paris SG 11 7 2 2 20–7 +13 23
4. Guingamp 12 6 3 3 17–12 +5 21