B. D. K. 2021.04.18 18:58 Frissítve: 2021.04.18 23:05

Ligue 1: drámai véghajrá – ötgólos mérkőzésen nyert a PSG

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 33. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a PSG drámai csatában győzte le a Saint-Étienne-t Párizsban.

A 78. percig nem született találat, aztán beindult a góltermés (Fotó: AFP)

A PSG jóval többet próbálkozott a mérkőzésen, de a 78. percben a Saint-Étienne szerzett vezetést Denis Bouanga révén (0–1).

Kylian Mbappé azonban megvillantotta a klasszisát: a vendégek találata után egy perccel egy remek góllal kiegyenlített (1–1), majd a 87. percben egy tizenegyest is kiharcolt, amit ő maga értékesített (2–1).

Ekkor úgy tűnt, győzelmet ünnepelhetnek a hazaiak, viszont még két csavar hátravolt a mérkőzésen. A 92. percben Romain Hamouma egalizált (2–2), ám a slusszpoént a PSG szolgáltatta, ugyanis a 95. percben Mauro Icardi szerezte meg a mindent eldöntő hazai gólt (3–2).

Győzelmének köszönhetően a PSG tapad a pénteken pontokat hullajtó Lille-re.

Kora délután a Brest–Lens meccs ugyan 1–1-gyel zárult, ám a játékvezető összesen négy alkalommal mutatta fel a piros lapot:  a vendégeknél a vezetőedző Franck Haisa 65. percben történt kiállítása után Steven Fortés és Simon Banza, a hazaiaknál pedig a gólszerző Jean Lucas kapott piros lapot a meccs utolsó 10 percében.

Késő délután a Monaco magabiztosan legyőzte a Bordeaux-t, így tartja a lépést a második PSG-vel.

FRANCIA LIGUE 1
33. FORDULÓ

PSG–St.-Étienne 3–2 (Mbappé 79., 87. – a másodikat 11-esből, Icardi 90+5., ill. Bouanga 78., Hamouma 90+2.)
Brest–Lens 1–1 (Jean Lucas 37., ill. G. Kakuta 72. – 11-es-ből)
Dijon–Nice 2–0 (Chafik 50., Beznia 77. – 11-esből)
Nimes–Strasbourg 1–1 (Ripart 50. – 11-esből, ill. Lienard 82.)
Reims–Metz 0–0
Bordeaux–Monaco 0–3 (K. Volland 29., G. Martins 47., Sz. Jovetics 90.)
Nantes–Lyon 1–2 (Pallois, 60., ill. Depay 5., 37. – a másodikat 11-esből)
Szombaton játszották
Angers–Rennes 03 (Doku 45+1., Terrier 63., Guirassy 90+1.)
Marseille–Lorient 3–2 (Payet 53., Lirola 56., 90+1., ill. Moffi 19., 70.)

Pénteken játszották
Lille–Montpellier 1–1 (Luiz Araújo 85., ill. Delort 21.)

Minden más foci MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. A 2016-os Európa-bajnokság döntőjében a Portugália–Franciaország mérkőzésen a győztes válogatott kezdőcsapatában nyolc olyan futballista szerepelt, aki a Sporting akadémiáján (is) pallérozódott.

2021.05.14 14:11:19

Minden más foci CSILLAG PÉTER

„Azt mondtam magamban: ha a futball munkává válik, akkor ki kell lépnem ebből a világból.”

2021.05.14 15:20:58

Minden más foci TŐKE JÁNOS

A forduló előtt még a Radnik volt kedvezőbb helyzetben, de a sima TSC-siker vége helycsere lett a tabellán.

2021.05.11 23:30:12

Minden más foci CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Egyre inkább bebizonyosodik, hogy az sem sokkal jobb, ha egy labdarúgóról már januárban kiderül, hogy nem hosszabbítja meg az évad végén lejáró szerződését.

2021.05.11 12:44:37

Minden más foci CSILLAG PÉTER, L. PAP ISTVÁN, THURY GÁBOR

Holland beteljesülés, spanyol duplázás és az Európa-bajnokságok legnagyobb stratégái.