Ligue 1: Di María háromgólos győzelemre vezette a PSG-t

2021.02.03. 22:55
Di María (jobbra) volt a PSG vezére (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójában a PSG sima győzelmet aratott hazai pályán a Nimes felett, így továbbra is a harmadik helyen áll a tabellán a fordulóban szintén nyerő Lyon és az éllovas Lille mögött.

A kora esti „meccssávban” a listavezető Lille gól nélküli első félidőt követően a második félidőben háromszor is betalált a Bordeaux kapujába, ezzel a korai mérkőzések legfölényesebb győzelmét gyűjtötte be – nem volt nehéz dolga, mert a másik négy egyidejűleg zajló találkozó egyaránt döntetlen lett.

Este a harmadik helyen álló PSG vitte a prímet, már ami a nagy különbségű sikert illeti: a párizsiak hazai pályán a Nimes ellen már az első félidőben kétgólos vezetésre tettek szert: Ángel Di María használt ki egy védelmi hibát, majd gólja után egy gólpasszt is jegyzett, remek beadása után Pablo Sarabia fejese talált utat a bal alsóba.

A második félidőben Kylian Mbappé is feliratkozott a gólszerzők közé, amikor váratlan megoldással a védők közül ívelt, 20 méterről a kint álló kapus fölött a hálóba, beállítva a 3–0-s hazai győzelmet jelentő végeredményt.

A második helyen álló Lyon Paqueta első félidőben esett találatával 1–0-ra diadalmaskodott a Dijon otthonában, így a dobogón nem változott a helyzet: a Lille továbbra is két pont előnnyel vezet a Lyon előtt, amely egy egységgel előzi meg a PSG-t.

FRANCIA LIGUE 1
23. FORDULÓ
Bordeaux–Lille 0–3
(Yazici 54., T. Weah 66., J. David 89.)
Metz–Montpellier 1–1 (P. Sarr 47., ill. Laborde 70.)
Reims–Angers 0–0
Rennes–Lorient 1–1 (Terrier 14., ill. Boisgard 83.)
Strasbourg–Brest 2–2 (A. Thomasson 8., Aholou 70., ill. G. Charbonnier 83., Le Douaron 90+3.)
Dijon–Lyon 0–1 (Paqueta 22.)
Lens–Olympique Marseille 2–2 (Thauvin 37., Milik 45+2., ill. Sotoca 46., Medina 61.)
Monaco–Nice 2–1 (Ben Yedder 28., 51. – az első 11-esből, ill. Lees-Melou 47.)
PSG–Nimes 3–0 (Di María 18., Sarabia 36., Mbappé 68.)
St.-Étienne–Nantes 1–1 (M. Camara 57., ill. Kolo 36.)

1. Lille 23 15 6 2 40–15 +25 51
2. Lyon 23 14 7 2 47–20 +27 49
3. Paris SG 23 15 3 5 53–14 +39 48
4. Monaco 23 14 3 6 46–32 +14 45
5. Rennes 22 10 7 5 31–24 +7 37