Ligue 1: a Marseille őrült meccsel hangolt az El-döntőre

2018.05.11. 22:53
Az Európa-liga-döntős Olympique Marseille 3–3-as döntetlent játszott a Guingamp vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) utolsó előtti, 37. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A kikötővárosi együttes Valere Germain és Florian Thauvin góljaival már szűk negyedóra után 2–0-ra vezetett, ám a hazaiak Clément Grenier révén az első félidő hajrájában szépítettek (1–2). A szünet után a Lyon korábbi játékosa tizenegyesből egyenlített, majd nem sokkal később újabb büntetőhöz jutott a Guingamp, amely ráadásul emberelőnybe is került Steve Mandanda kapus kiállítása miatt.Valere Germain és Florian Thauvin góljaival már szűk negyedóra után 2–0-ra vezetett, ám a hazaiak Clément Grenier révén az első félidő hajrájában szépítettek (1–2). A szünet után a Lyon korábbi játékosa tizenegyesből egyenlített, majd nem sokkal később újabb büntetőhöz jutott a Guingamp, amely ráadásul emberelőnybe is került Steve Mandanda kapus kiállítása miatt.

A tizenegyest Jimmy Briand értékesítette (3–2), aki 30. góljával a Guingamp történetének legeredményesebb játékosává vált a Ligue 1-ben, ám az Olympique a 81. percben Thauvin második találatával ismét döntetlenre alakította az állást (3–3).

A házigazda a hosszabbításban három nagy helyzetet is kihagyott, így a Marseille végső soron örülhet az egy pontnak, de a Bajnokok Ligája-helyekért folyó harc szempontjából nem jó eredmény számára a döntetlen.

Persze ha az OM szerdán megnyeri az Európa-liga-döntőt az Atlético Madrid ellen, akkor háttérbe szorulna, ha a bajnokságban esetleg lemaradna a dobogóról.