Ligue 1: történelmi arany közelében a Montpellier, kiesett az Auxerre

2012.05.13. 23:05
Az éllovas Montpellier az utolsó pillanatban szerzett góllal legyőzte a címvédő Lille-t, ám a Paris Saint-Germain is nyert a Rennes ellen a vasárnapi játéknapon, így az utolsó fordulóra marad a döntés, melyikük nyeri meg a 2011–12-es francia labdarúgó-bajnokságot. A Montpellier hárompontos előnnyel fut neki az utolsó körnek, utolsó ellenfele a ma kieső Auxerre lesz.

A Lille rendkívül motiváltan játszott Montpellier-ben, hiszen győzelme esetén még maradt volna esélye a bajnoki címe megvédésére – részben ennek a következménye, hogy a végjátékban kinyílt, és a 94. percben egy kontrából esett góllal 1–0-ra kikapott. A győztes gólt a hajrára csereként beálló Karim Ait-Fana lőtte.

A kései gólnak legkevésbé a Paris Saint-Germain örült, amely a brazil Nené gyors második félidei triplájával legyőzte a Rennes-t, és ha kitart a döntetlen odaát, egy pontra felzárkózott volna az éllovas mögé. Így maradt a hárompontos differencia: a jövő vasárnapi utolsó fordulóban a PSG a Lorient-hoz, a története első bajnoki címére hajtó Montpellier a vasárnap kieső Auxerre-hez látogat.

A sereghajtó Auxerre történelmi búcsúja a vasárnap esti marseille-i vereséggel vált biztossá. Az Auxerre most először esik ki a francia élvonalból; 1981-es feljutása óta egyfolytában az első osztályban harcolt, 1996-ban bajnok lett, és még két évvel ezelőtt is a harmadik helyen zárt, sőt a selejtezőn feljutott a Bajnokok Ligája főtáblájára.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
37. FORDULÓ
Ajaccio–Lyon 1–1 (Eduardo 59. – 11-esből, ill. Gomis 54.)
Bordeaux–Lorient 1–0 (Gouffran 91.)
Brest–Valenciennes 1–0 (Grougi 40.)
Caen–Sochaux 1–3 (Nivet 58., ill. Privat 28., Poujol 38., Doubai 93.)
Dijon–Toulouse 1–1 (A. Meite 28., ill. Soukouna 44.)
Marseille–Auxerre 3–0 (Fanni 33., Azpilicueta 54., Gignac 89.)
Montpellier–Lille 1–0 (Ait-Fana 94.)
Nancy–Saint-Étienne 3–2 (Moukandjo 6., 21., Mollo 44., ill. Aubameyang 39., Batlles 70.)
Nice–Evian 1–1 (Pejcsinovics 34., ill. Pejcsinovics 13. – öngól)
Paris SG–Rennes 3–0 (Nené 47., 58., 65. – a harmadikat 11-esből)