Afrika: bár Ayew volt a favorit, végül Yaya Touré lett az év labdarúgója

2011.12.23. 00:37
Címkék
Az Afrikai Labdarúgó-szövetség Accrában megrendezett díjátadóján bejelentették, hogy a Manchester Cityben szereplő Yaya Touré lett az év afrikai labdarúgója. Touré, aki első ízben részesült az elismerésben, az Olympique Marseille-ben játszó André Ayewet, és az FC Barcelonát erősítő Seydou Keitát előzte meg.

A kontinentális szövetség szerdán hozta nyilvánosságra a szűkített, háromfős jelölti listát, amiben már nem kapott helyet a jelenleg Dzsudzsák Balázs csapatában, az orosz Anzsi Mahacskalában futballozó kameruni Samuel Eto’o, illetve a francia Lille játékosa, a szenegáli Moussa Sow.

A favoritnak Abedi Pele fiát, a ghánai Ayewet tartották, aki a múlt héten vehette át a BBC legjobb afrikai futballistájának járó díjat.


 

Legfrissebb hírek

Nincs veszélyben a komáromiak következő idényre érvényes licence

Minden más foci
19 perce

Közös fotóalbumunk a XX. századból: a Fortepan sporttémájú fotói – KS-ajánló

Képes Sport
36 perce

A magyar hokiválogatott szövetségi kapitánya szerint jó irányba tart a csapat

Jégkorong
44 perce

Asztalitenisz Extraliga: a Szerva ASE a férfi négyes döntő negyedik csapata

Egyéb egyéni
58 perce

Ilyen hangulatban csak Sallaiék edzhetnek: 40 ezer szurkoló látogatott ki hozzájuk – videók

Légiósok
1 órája

80 éves lett Vanyus Attila, az MKSZ korábbi alelnöke, az ETO ügyvezetője

Kézilabda
1 órája

Női röplabda Extraliga: az összes légiós, közte a bajnokság pontkirálynője is távozik Nyíregyházáról

Röplabda
1 órája

Rátaposott az Atlético címerére az Arsenal játékosa, látni kell Simeone reakcióját!

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik