Willi Orbán: Jöjjenek a szurkolók!

S. T. J.S. T. J.
2021.04.13. 23:42
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

• Supka Attila csapata, a Kisvárda Master Good történelmi esély előtt áll az Újpest elleni szerdai Magyar Kupa elődöntő alkalmával. A tréner két korábbi csapatával, a DVSC-vel és a Budapest Honvéddal háromszor jutott döntőbe, s egyet tudott megnyerni. A Kisvárda viszont először lehetne finalista, és javára szólhat, hogy a továbbjutásról döntő találkozót hazai pályán vívhatja meg. Más kérdés, hogy éppen egy hónappal ezelőtt, az idegenben játszott bajnokin 3–0-ra kapott ki a liláktól. Hogy miként látja az esélyeket Supka Attila, kiderül cikkünkből.

• DeWanna Bonner márciusban érkezett Szekszárdra, azóta négy Európa-kupa-, illetve négy magyar bajnoki mérkőzésen szerepelt az együttesben, amely vasárnap bronzérmes lett a hazai rendezésű női kosárlabda Európa-kupában. A 2009-ben és 2014-ben a Phoenix Mercury tagjaként WNBA-bajnok 33 éves amerikai klasszis átlagban 33 percet játszott, ez alatt 17 pontot, 7.5 lepattanót és 3.6 lepattanót szerzett, az „Ek-kisdöntőben” 25 pontjával vezére volt a tolnaiaknak. Hétfőn hazautazott az Egyesült Államokba, hogy visszatér-e a Sopron elleni döntőre, még sem ő, sem a klub nem tudja.

• Interjút adott a Nemzeti Sportnak a hétvégi boldogkőváraljai bajnoki nyitány előtt a Magyar Nemzeti Autósport-szövetség (MNASZ) elnöke. Oláh Gyárfás elmondta, legrosszabb álmaikban sem gondolták volna korábban, hogy létezhet zárt kapus raliverseny. Márpedig a pandémia miatt ez is bekövetkezett, és hiába reménykedtek abban is, hogy 2021-re ezt magunk mögött hagyhatják: a szövetség a hétvégi idénynyitót is kénytelen nézők nélkül megtartani. Szóba került az is, miként működhettek a rendezvények jegyárbevétel nélkül, s Oláh Gyárfás azt is elárulta, hogy néz ki egy zárt kapus rali a gyakorlatban.