B. D. K.
2023.02.08 16:59 Frissítve: 2023.02.08 17:18

Leipzig: Willi Orbán a kórházi ágyból posztolt, őssejteket adományoz

Mint arról beszámoltunk, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő RB Leipzig magyar válogatott játékosának, Willi Orbánnak az illetékes egészségügyi szervezet jelezte, hogy egy beteg számára éppen ő a megfelelő őssejtdonor. A 30 éves védő pedig az Instagram-oldalán most jelezte, ma átesik a beavatkozáson.


 
Leipzig: Willi Orbán gyönyörű példát mutat, azt sem bánja, ha emiatt nem játszhat

Azt írta: ma őssejteket adományoz, hogy megmenthesse valaki életét, ugyanis ennek a személynek csak így van esélyese, reménye a gyógyulásra. Hozzátette, hogy 2017-ben jelentkezett őssejtdonornak, és amikor jelezték neki, hogy egy beteg számára éppen ő a megfelelő donor, egy pillanatra sem hezitált. Most pedig reméli, hogy segíteni tud ennek a személynek.

Willi Orbán hozzátette, hogy még nagyon sokan várnak a megfelelő donorra, ezért kéri mindenkitől, hogy segítsen.

„Te is segíthetsz és reményt adhatsz a jelentkezéseddel, csak együtt vagyunk erősek! Egy lipcsei kisfiú, Taio és még sokan mások a világban nagyon várják, hogy donort találjanak nekik.”

2023.01.28 20:27:41

Légiósok nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Végre van egy futballistánk, aki nem csupán tüzel, lőni is tud.

2023.01.28 00:14:14

Légiósok nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Sportolóink a legtöbbször akkor szembesülnek a valósággal, amikor szétpattan a burok. Vagy legalábbis vészesen repedezik. Ezért lehet, hogy sokan el sem tudnak mást képzelni a versenyzés után, csak a sportágukat. Érthetően, hiszen azt ismerik, magabiztosan közlekednek benne, hogy mennyit tudnak róla, kérdés, de a lényeg: a múlt(juk)ból kívánnak megélni.

2023.01.27 12:55:21

Légiósok nemzetisport.hu

Szoboszlaiék a Stuttgartot fogadják, a Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin városi rangadót vív.

2023.01.13 23:01:50

Légiósok nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Mentalitásban kevés hozzá hasonló magyar labdarúgó van.