Női NB I: meglepetés Győrben – az ETO kiütötte a Ferencvárost

M. D.M. D.
2021.09.04. 21:34
A győri lányok az első gólt ünneplik (Fotó: eto.hu)
Az ETO FC Győr 4–0-ra megverte hazai pályán a Ferencvárost a női labdarúgó NB I 4. fordulójának rangadóján.

A hazaiak a 35. percben szerezték meg a vezetést, amikor Oláh Adrienn szöglete után a menteni igyekvő Rőhberg Zsanett a saját kapujába vágta a labdát – az MLSZ hivatalosan a győri támadó góljaként könyvelte el a találatot, de ha az FTC játékosa nem ér hozzá, akkor a labda elsuhant volna keresztbe a kapu előtt. 1–0

Az ETO a szünetben megérdemelten vezetett, a fővárosi zöld-fehérek ugyanis Vágó Fanny nagy helyzetétől eltekintve nem voltak veszélyesek, s csak kétszer találták el Szőcs Réka kapuját az első félidőben.

A fordulás után a győriek a volt ferencvárosi Tiffany Cameron remek egyéni alakítás végén szerzett találatával megduplázták előnyüket (2–0), és a folytatásban is uralták a meccset, miközben a vendégek csak szenvedtek.

A hajrában aztán fölényessé, kiütésessé vált a hazai siker: a rendes játékidő utolsó percében Savanya Csilla lőtt az FTC kapujába (3–0), majd egy perccel később a 17 éves Vida Boglárka beállította a 4–0-s végeredményt.

„Nem jó szellemben kezdtük a mérkőzést. Talán két olyan teljesítmény volt a csapatban, ami a közepesnél jobb volt, sajnos ez így alakult a végére. A kettő-nulla sem volt szép eredmény, utána elkezdtünk eszetlenül rohanni előre, aminek újabb két gól lett az eredménye, nagyon rosszul néz ki ez a végeredmény” – nyilatkozta Dörnyei Balázs, a Ferencváros vezetőedzője a mérkőzést közvetítő M4 Sportnak. Menczeles Iván, a győriek trénere azt mondta, csapata ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.

Az ETO hivatalos honlapjának beszámolója szerint ebben a párosításban először született győri győzelem az NB I-ben. Sikerével a Rába-parti együttes átvette a vezetést a tabellán a vasárnap pályára lépő MTK-t megelőzve.

NŐI NB I
4. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Soroksár 1–1
(Buzás 49. – öngól, ill. Molnár A. 51.)
Haladás Viktória–Diósgyőri VTK 2–2 (Sweatman 45., 90., ill. Voila 24., Krisztin 42.)
ETO FC Győr–Ferencváros 4–0 (Oláh A. 35., Cameron 54., Savanya 90., Vida B. 90+1.)