Női NB I: hárommal nyert az FTC, még mindig hibátlan az MTK

M. D.M. D.
2019.09.22. 00:22
Vágó Fanny (zöldben) vezérletével az FTC legyőzte az Astrát (Fotó: Facebook/FTC Női Labdarúgás)
A címvédő Ferencváros az Astrát (3–0), a listavezető MTK az ETO FC Győrt (3–1) győzte le hazai környezetben a női labdarúgó NB I 5. fordulójában szombaton.

A címvédő Ferencváros az első félidő közepén az első NB I-es gólját szerző Kristina Erman fejesével került előnybe az Astra ellen, majd a második félidőben a góllövőlista éllovasa, az öt forduló után hét találatnál járó Vágó Fanny duplázott. Az FTC-ben két 17 éves játékos, Papp Luca és Buzás Kata is végigjátszotta a meccset, a kapuban a 16 esztendős Böröcz Bettina állt, míg a csereként beszálló, szintén 17 éves Czellér Dorottya gólpasszt adott.

Továbbra is őrzi hibátlan mérlegét az MTK, amely Nagy Ágnes szabadrúgásból, Olivera Milunovics tizenegyesből és a 16 esztendős Pápai Emőke akcióból szerzett góljával 3–1-re verte meg a Süle Dóra révén a hajrában szépítő ETO FC Győrt. A hazaiak harmadik találatát jegyző Pápai életében először volt eredményes az NB I-ben.

A találkozó krónikájához tartozik, hogy az MTK csapatkapitányát, a magyar válogatottban is számításba vett Pinczi Anitát az első félidő végén bokaszalag-sérülés miatt le kellett cserélni. (Helyére az első élvonalbeli mérkőzésén pályára lépő Váradi Ráhel állt be.) Pinczire rájár a rúd mostanság, az első fordulóban az FTC elleni rangadóról hasi zúzódásokkal szállították kórházba. Cseh András, a kék-fehérek vezetőedzője a klub hivatalos Facebook-oldalának elárulta, játékosa többhetes kihagyás elé néz.

Megszerezte első góljait és első pontját az NB I-ben az abszolút újonc Kelen SC, pedig vendéglátója, a Szent Mihály az első negyedóra végén már 2–0-ra vezetett ellene.

NŐI NB I
5. FORDULÓ
MTK–ETO FC Győr 3–1
(Nagy Á. 33., Milunovics 58. – 11-esből, Pápai 64., ill. Süle 83.)
FTC–Astra HFC 3–0 (Erman 24., Vágó F. 69., 86.)
Szent Mihály–Kelen SC 2–2 (Herczeg A. 3., Szil 14., ill. Telek-Sümegi 54., Balázs E. 84.)