Női NB I: az FTC hatgólos sikerével indult a bajnokság

M. D.M. D.
2020.08.15. 19:24
Hatgólos FTC-siker a nyitányon (Fotó: fradi.hu)
A Ferencváros 7–1-re megverte hazai pályán a szegedi Szent Mihályt a női labdarúgó NB I 2020–2021-es idényének nyitó mérkőzésén.

A Bajnokok Ligája októberi selejtezőjére készülő FTC külföldi nyári szerzeményei közül senki sem lépett pályára az első bajnoki meccsen, a Szombathelyről érkező magyar válogatott támadó, Siklér Kinga azonban igen, és már az első félidőben duplázott új csapatában az első NB I-es találkozóján.

A szegediek a második félidő elején a 16. (!) életévét éppen a mérkőzés napján, szombaton betöltő Kiss-Lantos Hanna révén szépítettek, ám az utolsó húsz percben kinyílt a hazai gólzsák, és 7–1-es FTC-siker született a szakadó esőben.

A fradi.hu megjegyzi, a 77. percben beálló korábbi válogatott védő, a sorozatos sérülései után visszatérő Szeitl Szilvia csaknem másfél év után, 2019 márciusa óta először lépett pályára tétmeccsen.

Győrben a 19 éves átlagéletkorú kezdőcsapattal felálló ETO 4–2-es vereséget szenvedett a nyáron minőségi játékosokkal (Rácz Zsófia, Szakonyi Emese) erősítő Astrától. (A hazai kezdőcsapat rangidős tagja a 23 esztendős Öreg Cintia volt.) Az üllőiek első két gólját két korábbi győri labdarúgó, Sipos Lilla és Dominika Dikanová szerezte, majd Rácz és az Egyesült Államokból hazatérő Vicsek Nóra is betalált.

Szombathelyen a nyáron újjáalakuló Haladás-Viktória a Szegedről érkező Szil Tünde mesternégyesével 4–0-ra kiütötte a Kelen SC-t.

NŐI NB I
1. FORDULÓ
Ferencváros–Szent Mihály 7–1
(Siklér 3., 36., Vágó F. 67., Pusztai 73., Mosdóczi 80. – 11-esből, Czellér 87., Nagy Viktória 90., ill. Kiss-Lantos 46.)
Haladás-Viktória–Kelen SC 4–0 (Szil 16., 28., 71., 84.)
ETO FC Győr–Astra HFC 2–4 (Feketevíziová 66., Bódai 93., ill. Sipos L. 40., Dikanová 52., Rácz Zs. 62. – 11-esből, Vicsek 83.)