NB I: Ha nagy csapattá akarunk válni, ilyen hibákat nem szabad megengedni – Hornyák

N. ZS., CS. M.N. ZS., CS. M.
2022.08.20. 07:33
Küzdelmes, esős meccsen ikszelt a Puskás Akadémia és a Kecskemét (Fotó: Árvai Károly)
Mint ismert, villámlás miatt negyvenöt perccel később kezdték az OTP Bank Liga 4. fordulójának nyitó mérkőzését, amelyen a vendég Kecskemét Szuhodovszki Soma korai bombagóljával sokáig vezetett, Szabó Alex öngólja miatt mégsem tudott nyerni a Puskás Akadémia otthonában (1–1). Mutatjuk, hogyan értékeltek a vezetőedzők.

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): – Nézők számára biztosan érdekes mérkőzést játszottunk, már csak a körülmények miatt is. A Kecskemét jobban alkalmazkodott az alagútban várakozáshoz, jól kapta el a kezdést, rúgott egy gólt, pedig ezt mindenképp szerettük volna elkerülni. Az első félidő nem úgy sikerült, ahogyan elterveztünk. A középpályán lassabban voltunk, nem játszottunk türelmesen, ahogyan a találkozó előtt beszéltük, így nehezen tudtuk megbontani a Kecskemét védelmét. Több játékosunk gyengén teljesített, Yoëll van Nieffet is emiatt cseréltem le. A cseréinket viszont meg kell dicsérnem, mert nagyon jól szálltak be a mérkőzésbe, idő kérdése volt, hogy mikor egyenlítünk ki. A második félidőben jó tempóban futballoztunk, meg is nyerhettük volna a találkozót, bosszantó, hogy nem tettük. Ebben az idényben ez a harmadik mérkőzés, amelyiknek a végét elrontjuk. Ha jobban koncentrálunk, a Ferencváros ellen döntetlenre kellett volna végeznünk, a Kisvárdát le kellett volna győznünk, és most is miénk lehetett volna a három pont. Ha nagy csapattá akarunk válni, ilyen hibákat nem szabad megengedni, sokat kell javítanunk a helyzetkihasználáson.

Szabó István (Kecskeméti TE): – A csúszás miatt sokat törtem a fejem, hogyan lehet a játékosokat fizikailag, koncentrációban szinten tartani, szerencsére a stadionban van bemelegítőterem, ahol az erőnléti edző folyamatosan foglalkozott velük. Talán ez is befolyásolta, hogy jól, góllal kezdtünk, és az első félidőben bejött az, amit elterveztünk. Nehéz volt a Puskás Akadémia ellen futballozni, mert gyorsan, szervezetten játszottak, jól mozogtak vissza a labdákért, és végeredményben nem érdemtelenül egyenlítettek. Csak gratulálni tudok a csapatomnak, amiért állta a sarat. Az eddigi négy bajnoki mérkőzésünk közül talán most játszottunk a legjobban, de nem lehet mindig szerencsénk, és pattanhat befelé a labda. A rutintalanság néha kijött, tanulnunk kell még ezt az osztályt. Kifejezetten öröm számomra ugyanakkor, hogy egyre jobban felvesszük a ritmust, sebességben és hozzáállásban is. Ráadásul sok fiatal, magyar futballistával érjük el az eredményeket.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Kecskeméti TE 1–1 (Szabó A. 86. – öngól, ill. Szuhodovszki 3.)
Felcsút,
Pancho Aréna, 980 néző. Vezette: Andó-Szabó
Kiállítva: Zeke (79., Kecskemét)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

17.55: ZTE FC–Kisvárda Master Good (Tv: M4 Sport+) Zalaegerszeg, ZTE Aréna
20.00: Vasas FC–Budapest Honvéd (Tv: M4 Sport+) Budapest, Illovszky Rudolf Stadion
Augusztus 22., hétfő
20.00: Mezőkövesd Zsóry–DVSC (Tv: M4 Sport)Mezőkövesd, Városi Stadion
A Paksi FC–Ferencváros és a Mol Fehérvár–Újpest FC mérkőzést későbbre halasztotta az MLSZ versenybizottsága.