Hiába fordított a Fradi, Torghelle feje ismét megvillant

2016.04.16. 20:20
Gera Zoltán és Torghelle Sándor: 1-1 gól és 1-1 pont (Fotó: Hegedüs Gábor)
Kanta József szabadrúgásból elért góljával az MTK szerzett vezetést a Ferencváros otthonában a 209. örökrangadón, majd a hazaiak a csereként beálló Varga Roland vezényletével fordítottak, ám a szintén a kispadon kezdő Torghelle Sándor egyenlíteni tudott a labdarúgó NB I 30. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ

Ferencváros–MTK 2–2 (Gera Z. 59., Varga R 63., ill. Kanta 25., Torghelle 77.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Most nem szabad elhinni, hogy megnyertük a meccset! – intette társait a félidőbeli pihenőre vonuló Kanta József, akinek remekbe szabott szabadrúgásával vezetett az MTK (0–1) a Ferencváros elleni mérkőzés első félidejében.

Igen jókor rázta meg magát a karmester, aki az ezt megelőző kilenc bajnokiján nemhogy gólig, gólpasszig sem jutott, és a sérült támadók közül Torghelle Sándor ugyan a kispadra már leülhetett, de Marek Strestík, Hrepka Ádám és Myke Bouard Ramos még mindig maródi, a kezdőben helyet kapó Darko Nikacs pedig csak egy borzalmasan eltalált lövéssel hívta fel magára a figyelmet az első 45 percben.

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője olyannyira elégedetlen volt csapata addig mutatott játékával, hogy kettőt cserélt a szünetben, beküldve Roland Lamah-t és Varga Rolandot is, utóbbi előbb kihagyhatatlan helyzetbe hozta Gera Zoltánt (1–1), majd Leandro sarkazása után éles szögből maga is betalált (2–1).

Érdekes, hogy Doll kollégája, Teodoru Vaszilisz a meccs előtt ráérzett, hogy a válogatott játékosokkal telt hazai kispad dönti majd el a meccset – ilyen szempontból ő sem panaszkodhat, hiszen Torghelle Sándoris bevethető volt, a hajrára a pályára is vezényelte, ő pedig első fejesével egalizált. 2–2!

A második félidő méltó volt az örökrangadó névhez, az MTK tovább harcol az ezüstéremért – minden idény előtti előjellel és várakozással ellentétben.

„Az első félidőben egyetlen pontrúgásunk sem volt a tizenhatos környékén. A szünetben nem kellett sok mindent mondnai a fiúknak, maguk is mérgesek voltak. Egy fokozattal feljebb kellett kapcsolnunk a második félidőben és nagyobb lendületet vinni a játékunkba” – mondta az M4 Sportnak Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője.

„Az első félidőben jól játszottunk, de a második félidőben két olyan cseréje volt a Ferencvárosnak, aki ellen nem volt ellenszerünk. Aztán jött Torghelle, akit nagyon vártam, már az elején úgy számoltam vele, hogy a 70. perc környékén beküldöm. Ő egy olyan karakter, aki ilyen mérkőzéseket el tud dönteni vagy döntetlenre hozni” – értékelt az M4 Sportnak Teodoru Vaszilisz, az MTK vezetőedzője.

1. Ferencvárosi TC 30 23 3 4 66–20 +46 72
2. MTK Budapest 30 14 9 7 39–29 +10 51
3. DVSC-Teva 30 13 9 8 43–31 +12 48
4. Videoton FC 30 14 4 12 33–29 +4 46
5. Szombathelyi Haladás 30 12 10 8 28–32 –4 46
6. Újpest FC 30 11 11 8 39–31 +8 44
7. Paksi FC 30 11 6 13 36–36 0 39
8. Diósgyőri VTK 30 10 8 12 35–40 –5 38