Futsal NB I: drámai hajrában harcolta ki a bennmaradást a Rubeola

2011.06.07. 10:16
A Rubeola FC Csömör hétfő esti győzelmével megőrizte tagságát a futsal NB I-ben, a másik osztályozón ellenben az alacsonyabban rangsorolt csapat, az Újszegedi TC diadalmaskodott összesítésben, így feljutott az élvonalba.

A csömörieknek négygólos hátrányt kellett ledolgozniuk a Külker SC ellen, és ez csak az utolsó három percben sikerült. A bennmaradást érő gólt Nagy Zoltán a 40. percben szerezte meg; az elkeseredett vendégcsapatból a végjátékban ketten is piros lapot kaptak.

A másik párban az idáig NB II-es Újszegedi TC az első félidő hajrájában két találattal megtoldotta hazai pályán szerzett ötgólos előnyét, és a folytatásban a Borsod Volán csak a visszavágót tudta megfordítani, az összesített állást nem. A férfi futsal NB I három év után tér vissza Szegedre.

FUTSAL NB I, NB II
OSZTÁLYOZÓ AZ ÉLVONALÉRT, VISSZAVÁGÓK

RUBEOLA FC CSÖMÖR–KÜLKER SC 51 (20)

G: Takó (14.), Fülep (15.), Egle (29.), Hegyi P. (38. öngól), Nagy Z. (40.), ill. Balogh J. (38.)

A párharc összesített végeredménye: 8–8, a Rubeola idegenben szerzett több góljával bennmaradt.

BORSOD VOLÁN SZABADIDŐKÖZPONT–ÚJSZEGEDI TC 5–3 (1–3)

G: Deák (8.), Sivák S. (24.), Vígh (35., 39.), Kovács P. (40.), ill. Hegyesi (16.), Pataki (16., 19.)

Az Újszeged 10–7-es összesítéssel megnyerte a párharcot és feljutott az NB I-be.