Futsal NB I: a Vasas ráijesztett a Fradira, mégis teljes a vendégsiker

2011.05.02. 23:37
Mind a hat hétfői mérkőzésen a vendégcsapat győzött a futsal NB I rájátszásában, ami azt jelenti, hogy a felsőházban az esélyesek (Rába ETO, Berettyóújfalu, FTC, Aramis) már 2–0-ra vezetnek három győzelemig tartó párbajukban.

Érdekesség, hogy az alapszakasz első négy helyezettje közül a címvédő Rába ETO, az FTC és az Aramis is vesztésre állt hétfői mérkőzésén – a zöld-fehérekre egyenesen két korai góllal ijesztett rá a Vasas –, de végül mindannyian érvényesítették a papírformát.

Kiemelésre érdemes Dróth Zoltán teljesítménye: a győri játékos négy góllal – ezek közül hármat az utolsó két percben szerzett – járult hozzá ahhoz, hogy az ETO másodszor is legyőzze korábbi sikeredzője, Kozma Mihály jelenlegi csapatát, a Huszárokat.

Az alsóházban az Újpest gólzáporos idegenbeli győzelemmel korrigálta múlt heti kisiklását, így pillanatnyilag egyedül ebben a párharcban biztos, hogy szükség lesz negyedik mérkőzésre is.

FUTSAL NB I
RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ, 2. MÉRKŐZÉSEK
FELSŐHÁZ

NYÍRADONYI HUSZÁROK–RÁBA ETO 2–8 (2–4)

G: Tomescu (4.), Szécsi (20.), ill. Lódi (5., 19.), Dróth (12., 39., 39., 40.), Harnisch (14., 24.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Rába ETO javára

GYFBSK MEDICAL I.–MVFC-BERETTYÓÚJFALU 2–4 (1–2)

G: Csoszánszki (20.), Domokos (37.), ill. Lovas (6.), Rábl (18.), Sáfár (23.), Nagy I. (32.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Berettyóújfalu javára

VASAS FORTUNA FUTSAL–FTC 6X6 TAXI 2–6 (2–4)

G: Kovács N. (1.), Takács (7.), ill. Kun (9., 20.), Komáromi (15.), Csopaki (19., 31., 32.).

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 az FTC javára

ÜLLŐ FC CSŐ-MONTAGE–COLORSPECTRUM ARAMIS 1–4 (1–0)

G: Erdős (15.), ill. Birinyi (23.), Nagy G. (26., 40.), Kiss T. (34.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 az Aramis javára

ALSÓHÁZ

ÓZD VÁROSI SE–BORSOD VOLÁN SZ. 5–10 (2–5)

G: Juhász (15., 40.), Sápi (19.), Vígh (22. – öngól), Lázár (30.), ill. Kovács P. (12., 28.), Deák (14., 22.), Bogyó (16.), Balogh D. (19., 33., 37., 40.), Fekete (20.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Borsod Volán javára

RUBEOLA FC CSÖMÖR–ÚJPEST FC 2–10 (0–4)

G: Kurucz (35.), Smeló (35.), ill. Smiri (5., 17., 24.), Poncok (7., 28.), Tvaruska (20., 31., 39.), Zoufal (27., 28.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1

A harmadik mérkőzéseket csütörtökön rendezik meg.