FTC: hosszabbított az ötszörös bajnok válogatott védő

R. P.R. P.
2023.03.17. 18:18
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros a hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződést hosszabbított Botka Endrével.

Botka Endre hosszabbított (Fotó: fradi.hu)
Botka Endre hosszabbított (Fotó: fradi.hu)
Botka Endre hosszabbított (Fotó: fradi.hu)
Botka Endre hosszabbított (Fotó: fradi.hu)
Botka Endre hosszabbított (Fotó: fradi.hu)

A klub nem hozta nyilvánosságra, hogy mennyi időre szól az új kontraktust, csak azt, hogy pénteken írták alá. Botka 2017 januárjában szerződött a Ferencvároshoz, tagja volt az az évi Magyar Kupa-győztes együttesnek.

Eddig összesen négy bajnoki címet szerzett az FTC-vel, így ötszörös magyar bajnoknak vallhatja magát – egyet a Budapest Honvéddal nyert.

A Fradival eljutott a Bajnokok Ligája főtáblájára, de háromszor szerepelhetett az Európa-liga csoportkörében is.

„Kicsit nosztalgikus visszagondolni, hogy ugyanitt ültem 2017-ben, és akkor mennyire megilletődötten érkeztem meg – mondta Botka. – Azóta sok szép emléket őrzök, hála istennek. Olyan ember vagyok, aki mindig győzni akar, egyértelműen az a cél, hogy minél több trófeát nyerjünk. Tényleg, otthon a fiamat sem engedem győzni. Azt sem szeretem, ha edzésen nem úgy sikerülnek a dolgok, ha nem megy jól a játék az egymás közti meccseken. Mindig győzni akarok!”

Legfrissebb hírek

Nem érte el fő célját a Fradi, lemaradt a négyes döntőről

Kézilabda
15 órája

Robbie Keane a kiállításról: Így kiesik még egy labdarúgó, akit a szabály betartása érdekében játszatni tudnék

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 20:46

Sokkal jobb volt a Ferencváros, két góllal nyert a Paks ellen

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 18:55

Osváth Attila: Ismerem a paksi csatárokat, tudom, mit várhatok tőlük

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 09:57

Budaörsön botlott a Fradi, nyolc gólt vágott az Újpest a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.04.25. 21:30

NB I: Csank János szerint az ETO játssza a legjobb futballt

Labdarúgó NB I
2026.04.25. 12:55

Az ETO legutóbb abban az évben tudta megverni a Debrecent, amikor negyedszer bajnok lett

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 13:50

Szalai Gábor: Megvan a kupadöntő, most a bajnokságban nyomás alatt akarjuk tartani a győrieket

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 09:18
Ezek is érdekelhetik