Lipcsei örömfutball, hat gól a Fürth otthonában!

A német labdarúgó Bundesliga 26. fordulójában a Greuther Fürth otthonában 6–1-re diadalmaskodott az RB Leipzig.

Greuther Fürth–RB Leipzig 1–6 (1–4)
Fürth,
Sportpark Ronhof Thomas Sommer, 9418 néző. V: Jablonski
Fürth:
Linde – Meyerhöfer, Viergever, M. Bauer (Asta, 75.), Willems (Itter, a szünetben) – M. Christiansen – Seguin (Raschl, 73.), H. Nielsen (Abiama, 73.), J. Green (T. Tillman, a szünetben) – Hrgota, Leweling. Vezetőedző: Stefan Leitl
Lipcse: Gulácsi – Klostermann, Orbán, Simakan, Gvardiol (Halstenberg, 59.) – Henrichs, Haidara (Szoboszlai, 59.), Laimer (T. Adams, 78.), Angelino (Novoa, 70.) – Forsberg – André Silva, Nkunku (Poulsen, 70.). Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző: Leweling (4.), ill. André Silva (17.), Forsberg (32.), Laimer (34.), Henrichs (44.), Simakan (58.), Nkunku (69.)

A biztos kiesőnek tartott Greuther Fürth otthonába látogatott a Lipcse, amelyben Gulácsi Péter és Willi Orbán ismét a kezdőben kapott helyet, Szoboszlai Dominik pedig most sem fért be a kezdőbe.

Valóságos hideg zuhany volt a Bajnokok Ligája-szereplésért harcoló vendégeknek, hogy a negyedik percben betalált Jamie Leweling, Orbánt és Gulácsit is megtréfálva, azonban a lipcseiek pár perc alatt rendezték a soraikat, és négy góllal válaszoltak!

És nem is kellett ahhoz csúcsformában futballoznia a Leipzignek: André Silva csak egyszer volt eredményes, de Angelino és Christopher Nkunku remekül hozta helyzetbe a társakat, akik közül Emil Forsberg,Benjamin Henrichs és főleg a maga helyzetét klasszis módon értékesítő Konrad Laimer nem várt csatárerényeket csillogtatott.

A pihenőt követően nem sokkal Mohamed Simakan fejjel mattolta a hazai kapust, a svéd Andreas Lindét (ez volt a védő első gólja a Bundesligában), innentől meg már látványosan tartalékolt a Lipcse.

Beállt nem sokra rá Szoboszlai Dominik és az idénybeli első bajnokiján szereplő, hosszas sérüléséből visszatérő Marcel Halstenberg, Christopher Nkunku pedig maga is betalált Forsberg mesteri indítása után.

A többi innen már csak formalitás volt, a Leverkusen váratlan veresége miatt egy pontra megközelítette a Lipcse a dobogó harmadik helyén álló Bayert!

Korábban

BayerLeverkusen–1. FC Köln 0–1 (Schindler 67.)
Borussia Dortmund–Arminia Bielefeld 1–0 (M. Wolf 21.)
EintrachtFrankfurt–VfL Bochum 2–1 (Masovics 46. – öngól, Kamada 52., ill. Polter 19.)

Freiburg–Wolfsburg 3–2 (Grifo 7., 44. N. Schlotterbeck 87., ill. Kruse 52., Arnold 84.)
Hoffenheim–Bayern München 1–1 (Baumgartner 32., ill. Lewandowski 45+1.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 1–1 (Awoniyi 41., ill. Kalajdzic 90.)
Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC 2–0 (Pléa 24. – 11-esből, Ginter 59.)

Az Augsburg–Mainz mérkőzést elhalasztották.

18. Greuther Fürth26351824–70–4614

Véget ért a Fürth hatmérkőzéses hazai veretlenségi sorozata.

A Lipcse sorozatban a harmadik idegenbeli bajnokiján győzött, Domenico Tedesco vezetésével az előző hat idegenbeli mérkőzésükből négyet nyertek, egy iksszel, Jesse Marsch alatt hét idegenbeli meccsen egyszer sem nyertek (három iksszel).

Hárman is eljutottak egy csapatból két gólpasszig, ez ritkaság!

90+1. PERC HÉT MÁSODPERC RÁADÁS UTÁN VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

87. perc Hazai helyzet lehetett volna, Christiansen passzol az ötös bal sarka és Dickson Abiama elé, aki ballal nagyot rúg... Halstenbergbe. Sárga lap a nigériai légiósnak.

82. perc Szoboszlai kiharcol egy bedobást a jobb szélen.

78. perc Tyler Adams be, Laimer le.

A Fürth ellen a Lipcse három gólját is csereember szerezte az őszi szezonban, ez klubrekord.

Szoboszlai hat gólpasszt adott az idényben, csak Christopher Nkunku többet (9). A magyar középpályás 210 percenként készít elő egy gólt, ennél jobb aránnyal csak Florian Wirtz (183) és Thomas Müller (122) dicsekedhet. A Fürth ellen Szoboszlai ebben az idényben már 2 kanadai pontot szerzett.

74. perc Hűha,
Bauer orra nagyon vérzik, Poulsen ballal odacsapott neki, miközben a védő szerelte őt.

73. perc Hármas hazai csere: Simon Asta Bauert, Tobias Raschl Seguint, Dickson Abiama Nielsent váltja.

72. perc Christiansen passzol a hazai gólszerző elé, aki jobbal a 16-os előteréből a léc fölé lő.

70. perc Yussuf Poulsen Nkunkut, Hugo Novoa Angelinót váltja.

69. PERC ÚJABB GÓL, Forsberg középről, a 16-os elől érkező passzából CHRISTOPHER NKUNKU az ötös bal sarkáról jobbal okosan és higgadtan a bal alsó sarokba lő. 1–6!

65. perc Tovább támadnak a vendégek, de helyzet nincs, a Fürth lélekben már feladta, de fut még becsülettel.

64. perc Itter ad be balról ballal, Hrgota a jobb sarok mellé fejel nyolcról. Jócskán.

Halstenberg 196 napot hagyott ki sérülése miatt.

59. perc Szoboszlai Dominik és Marcel Halstenberg is a pályán, Haidara és Gvardiol mehet pihenni.

58. PERC NAGYON ELDŐLT, Forsberg jobb oldali szabadrúgását az ötösről a jobb felső sarokba fejeli MOHAMED SIMAKAN. Középről: 1–5!

51. perc Tillman passzával megindul a bal széleb Leweling, de közbelépnek a védők. Itter emel ballal távolról a 16-osra befutó Christiansen elé, de szépen fut ki a kapujából Gulácsi.

48. perc Henrichs passzol Nkunku elé, aki ballal kapura lő az ötö bal sarka elől, de ment a bevetődő Bauer.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Kettős hazai csere: Timothy Tillman be, Green le, Luca Itter meg Willemset váltja. Szélső helyett karmester, és balbekk-csere.

Forrás: Weltfussball

E párharc legjobb góllövői:
Emil Forsberg 3
Yussuf Poulsen 2

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. PERC ÚJABB GÓL! Angelino ad be balról ballal Nkunku passzából, BENJAMIN HENRICHS az ötös jobb sarkáról jobbal a jobb, azaz a túlsó alsó sarokba lő! 1–4!

41. perc Silva passzol Forsberg elé, aki balról ballal éles szögből ellő keresztbe a kapu előtt.

37. perc Kissé jobbról, 22 méterről Seguin jobbal nem sokkal lő a jobb alsó sarok mellé, a vetődő Gulácsi ezen is rajta volt!

36. perc Christiansen passzát Seguin ballal nem sokkal vágja a léc fölé középről, 18 méterről.

34. PERC ÚJABB GÓL, Nkunku az ötös előteréből fejjel KONRAD LAIMERT indítja, aki az ötös sarka elől jobbal csoda elegánsan a kivetődő kapus fölött a jobb sarokba emel. 1–3!

32. PERC NEM ÖNGÓL, BOMBAGÓL, EMIL FORSBERG a bal sarkokba lő félmagasan jó 26 méterről, kissé balról. A vetődő kapus még beleért, de bent van, egy bal oldali szöglet után Nkunku adta a gólpasszt. 1–2!

Ómen. Összesen hét öngól született már a Fürth meccsein ebben az idényben (ötöt a fürthiek szereztek), ez idényrekord, nyilván.

26. perc Helyzet, Nkunku villan meg a jobb szélen, Silva az ötös elé passzol estében, jobbal, Forsberg jobbal meg a léc fölé lő, jó egy méterrel.

24. perc Nkunku beadását az ötös bal sarkáról Simakan nem sokkal fejeli a jobb sarok mellé, félmagasan.

23. perc Jetro Willems lerántja a jobb szélen Laimert, sárga lap.

19. perc Orbán kifejeli a kapu elől Green veszélyes bal oldali beívelését.

17. PERC EGYENLŐ! Angelino ad balról ballal az ötösre szépen, ANDRÉ SILVA a jobb alsó sarokba fejel, megelőzve Bauert. 1–1!

15. perc Henrichs jobbról, Angelino balról ad be veszélytelenül.

Az RB Leipzig a Bundesligában soha nem kapott ki frissen feljutó csapattól: az előző 22 párharcban 19 győzelem és három döntetlen a mérlege.

12. perc Henrichs szereli a jobb alsó előtt Nielsent, a gólszerző jobbról érkező, ballábas beadását követően.

8. perc Ziccer,
Silva az ötös jobb sarkáról jobbal gyatrán a kifutó, kivetődő Lindébe emeli a 16-os előtt megvillanó Laimer zseniális indítását.

6. perc
Nkunku kissé balról, nyolc méterről balról a kapusba lő.

5. perc Nielsen passzát Leweling ballal 14-ről egy védőbe rúgja, kissé jobbról.

4. PERC VEZETNEK A HAZAIAK! A jobbhátvéd Mayerhöfer által indított JAMIE LEWELING az ötös jobb sarka előtt jobbal Orbánba lő beadás címén, a kipattanó az övé, és ballal a bal alsóba rúgja a labdát, a védő lába között. Gulácsi bal lábbal védene, de nem ér oda, a labda a kapufa tövéről pattan a kapuba, 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta vörösben.

Nincs nagy tömeg

Egy kis örökmérleg: 5 mérkőzés, 1 iksszel és 4 lipcsei sikerrel, 4, ill. 11 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
2018-ban Elias Abouchabaka Lipcséből a Fürthhöz igazolt, kölcsönbe.

Eltiltott a hazai Sebastian Griesbeck.

A hazaiktól Jeremy Dudziak, Jessic Ngankam, Marius Funk és Robin Kehr sérült, a vendégektől mindenki bevethető.

A gyakorlatilag biztos kiesőnek vehető, 18. helyen álló Fürth fogadja az ötödik lipcsei együttest. A két klub még nem találkozott egymással a Bundesligában, csak a másodosztályban még 2014-ben. A sokáig nyeretlen hazaiak az elmúlt tíz fordulóban valamelyest összekapták magukat, és tíz pontot is elkönyvelhettek (2–4–4). Gulácsi Péterék kétszer ennyi, azaz húsz egységet értek el ezen időszak alatt, aminél csak a listavezető Bayern München 22-je volt jobb.
Fürth–RB Leipzig 2014–2015 (Bundesliga 2.): 0–1, 0–2, 2015–2016: 2–2, 1–2, az ősszel: 1–4

A másik ágon Sallai Roland és a Freiburg a másodosztályú Hamburghoz látogat április 19-én vagy 20-án. A Freiburg a negyeddöntőből a magyar támadó 120. percben szerzett góljával jutott tovább.

A vasárnapi, dortmundi sorsoláson kiderült, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik csapata hazai pályán fogadja fővárosi riválisát. A lipcseiek 2019-ben és tavaly is döntőbe jutottak a sorozatban, ám előbb a Bayern Münchentől, majd a Borussia Dortmundtól is kikaptak, így továbbra is a klub történetének első nagy trófeájáért küzdenek.

A három magyar játékost foglalkoztató RB Leipzig Schäfer András együttesével, az Union Berlinnel találkozik a labdarúgó Német Kupa elődöntőjében.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FÜRTH–LEIPZIG MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!