Bombagólok után döntetlen az örökrangadón

2010.04.10. 19:33
Nem bírt egymással az MTK és az FTC (fotó: Németh Ferenc)
A Ferencváros 1–1-es döntetlent ért el az MTK pályáján a labdarúgó Soproni Liga 22. fordulójában. A zöld-fehérek Anthony Elding lövésével szereztek vezetést, később Szatmári Lóránd egyenlített. Lipcsei Péter 640. meccsét játszotta az FTC-ben.

Három és fél év után lépett fel újra a Ferencváros a Hungária körúton élvonalbeli bajnoki mérkőzésen. Az MTK a rossz tavaszi idénykezdet után legutóbbi két meccsét megnyerte, az FTC pedig korábbi kilenc meccsén veretlen maradt.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, miután péntek este egy öregfiúk-mérkőzésen rosszul lett és elhunyt Varga Zoltán, az FTC legendás játékosa, aki 1996 és 1997 között majdnem egy teljes szezonon át edzőként is irányította a klubot.

A kék-fehérek kezdtek aktívabban, Pál András lövését bravúrral kellett védenie Megyeri Balázsnak. A folytatásban is az MTK-sok alakítottak ki mezőnyfölényt, amely meddőnek bizonyult, hiszen gólt nem sikerült szerezniük.

A másik oldalon a Ferencváros viszont gyönyörűen befejezett egy akciót. A 26. percben egy előreívelt labdát remekül vett át Anthony Elding, és az eddigi bajnokikon kivétel nélkül közelről, egy-két méterről eredményes angol támadó ezúttal 25 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (0–1).

Az első félidőben mindkét csapat elveszített egy-egy embert a védelméből, Garami Józsefnek Balogh Bélát kellett lecserélnie, míg a Ferencvárosnál Rafa Wolfe jött le a pályáról sérülés miatt. A szünetre mindenesetre egygólos vendégvezetéssel vonultak a csapatok.

Szünet után a Ferencváros előtt nyílt először lehetőség, de Elding lövését védte Nenad Filipovics. A másik oldalon viszont már nem tudott közbelépni Megyeri, ugyanis a meglóduló Szatmári Lóránd ballal hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba (1–1).

A 70. percben visszavehette volna az előnyt a zöld-fehér csapat, ám Filipovics újra hatalmasat védett, ezúttal Ferenczi István kiváló fejesét hatástalanította. Sőt a kapus később is kifogott a csatáron, akkor egy 16 méteres lövést védett.

Lipcsei Péter is beállt a 84. percben, ezzel 640. meccsén kapott lehetőséget a Ferencvárosban. Azonban a veterán középpályás sem tudta győzelemhez segíteni csapatát, az örökrangadó döntetlennel végződött. Az FTC immár tíz mérkőzés óta veretlen.