A DVTK újból legyűrte a Ferencvárost

2009.11.04. 19:41
A labdarúgó Ligakupa A-csoportjának hetedik fordulójában az eddig pontveszteség nélkül álló Ferencváros háromgólos vereséget szenvedett a végig mezőnyfölényben játszó Diósgyőr otthonában. Az idegenbeli találkozóra a zöld-fehérek harmadosztályú együttese utazott el, hiszen a klub első csapatának Győr ellen van szerda este jelenése, az Üllői úton egy elmaradt élvonalbeli bajnokit pótolnak. A hétpontos DVTK a negyedik helyre lépett előre, a 18 pontos FTC biztosan őrzi első helyét.

Aczél Zoltán négy nap alatt másodszor nyert tétmeccset a Ferencváros ellen (Fotó: Németh Ferenc-NS-archív)

Már a zárt kapus mérkőzésekre készülhetett a Ferencváros második csapata – nem lehet elég korán elkezdeni –, hiszen tulajdonképpen nézők nélküli stadionba futottak ki. Ritka az ilyen pillanat Miskolcon, hogy a lelkes helyi drukkerek csupán igen kis létszámban képviseltessék magukat az összecsapáson. Különösen érdekes volt ez a szombati élvonalbeli bajnoki után, ami félbeszakadt, így adva külön pikantériát a szerdai találkozónak.

Az FTC pontveszteség nélkül az első helyen állva várta a Ligakupa-találkozót, a Diósgyőr négy ponttal a hatodik, utolsó helyet foglalta el a csoportban. A mérkőzésnek érdekességet adott még, hogy szerdán este a Ferencváros első csapata is pályára lépett, méghozzá a Győr ellen az Üllői úton, ahol egy elmaradt bajnoki pótlására került sor. A szakmai érvek egyértelműen a bajnoki mellett szóltak, így a Diósgyőr ellen a Dejan Milovanovics által irányított harmadosztályú csapat vette fel a küzdelmet. A keretben egy légióssal.

Aczél Zoltán mindössze egyetlen olyan játékosának szavazott bizalmat, aki pályára lépett az Üllői úton szombaton félbeszakított mérkőzésen. Az akkor és ott egyperces csereember, Szabó Viktor szerdán főszereplő lett. A találkozó elején jó ütemű fejessel szerzett vezetést csapatának, de gólját hiába akarta ünnepelni és rohant a lelátó felé, ott nem várta senki, nem éljeneztek a drukkerek.

A 32. percben aztán megduplázódott a mezőnyfölényben játszó hazaiak előnye, Radu Bogdan Apustu használta ki, hogy rosszul váltottak ki róla a védők és Szabó remek pöccintésével indulva ziccerbe került, majd a jobb felsőbe bombázott.

A szünetre teljesen megérdemelt kétgólos hazai előnnyel vonulhattak a csapatok, a vendégek néhány szemre ügyes labdakihozatalt tudtak felmutatni, nem többet.

A második felvonásban nem változott a játék képe, nem nyomott, de támadott a Diósgyőr, a vendégek jobbára védekeztek, bár nem túl masszívan és nem igazán rendezetten. Nyolc perc sem telt el, a megiramodó Szabót még visszahúzni sem tudták, így tálalt Apostu elé, aki ziccerben másodszorra sem hibázott.

A végeredmény tulajdonképpen csak igazolta a dvtk.eu honlapon szavazók elvárásait, akiknek döntő többsége – majd hetven százaléka – azt várta, hogy kedvenceik megint „jól elverik a Fradit". És így is lett, bár ez aligha viszonyítási alap a Ligakupára és a bajnokságra...

LIGAKUPA, 7. FORDULÓ
A-CSOPORT

DIÓSGYŐRI VTK–FERENCVÁROS 3–0 (2–0)
Diósgyőr, 400 néző. Vezette: Farkas Á. (Fehér Gy., Tóth I.)
DVTK: Kodalajev (Giák, 83.) – Lakatos, Viskovics, Kállai (Menyhért, a szünetben), Horváth Sz. – Nagy R. (Gohér, 57.), Bálint (Bokros, 68.), Horváth G. (Illés R., 77.), Lipusz – Apostu, Szabó V. Vezetőedző: Aczél Zoltán
FTC: Holczer – Vattai, Gold, Horváth G. (Sajó, a szünetben), Sváb – Vass M., Szabó R., Nyilasi B., Takács R. (Bogáti, 86.) – Papp M., Kovács I. (Men Yang, a szünetben). Vezetőedző: Milovanovics Dejan
Gólszerző: Szabó V. (1–0) a 16., Apostu (2–0) a 33., Apostu (3–0) az 53. percben

MTK BUDAPEST–VASAS 3–0 (1–0)
Hidegkuti-stadion, 80 néző. Vezette: Gaál Gy. (Gyarmati II T., Agócs J.)
MTK: Basic – Nagy Tibor, Ladiszlai (Nagy Tamás, 43.), Gál A., Forró – Hauser, Busai (Hajdú Zs., 64.) – Kákonyi (Bonifert, 57.), Melczer V. (Ladányi, 57.), Pál Sz. – Molnár M. (Lázok T., 82.). Szakmai igazgató: Garami József
VASAS: Bartos – Kincses (Mayer, 77.), Mrdjanin (Kovács M., a szünetben), Tandari, Piller (Görgényi, a szünetben) – Villám, Cs. Pavicsevics (Murányi, 58.) – Mundi, Szűcs P., Imrik, Balogh B. (Bognár I., a szünetben). Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Molnár M. (1–0) a 19., Molnár M. (2–0) az 55., Pál Sz. (3–0) a 86. percben

KTE-ERECO–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (0–1)
Kecskemét, 100 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Hofbauer Roland, Szalai Dániel)
KTE:  Fischer – Robson (Farkas A., a szünetben), Dvorschák, Urbán P., Koszó (Golovics, 73.) – Bagi I. (Sándor L., 57.), Bertus (Szalai Á., 57.) – Veszelics, Tölgyesi, Balog M. (Szentgyörgyi, 62.) – Kormos L. Vezetőedző:  Csertői Aurél
NYÍREGYHÁZA:  Dénes – Perényi, Ambrusz, Bakos, Csáki – Pákolicz, Minczér, Nacim (Farkas M., 74.), Oláh D. – Dosso, Fekete Á. (Erdélyi, 82.). Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző:  Pákolicz (0–1)  a 34., Dvorschák (1–1) a 81. percben

B-CSOPORT

ZTE FC–LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 4–2 (0–1)
Zalaegerszeg, 100 néző. Vezette: Király G. (Farkas B., Varga G.)
ZTE: Sipos G. (Market, 86.) – Szalai T. (Bozsoki, 86.), Todorovics (Rábold, 79.), Kovács G., Panikvar (Kocsis, 36.) – Petneházi, Schultz (Sági A., 78.), Dóczi, Illés Gy. – Rajcomar, Vittman. Vezetőedző: Csank János
PÁPA: Kovács V. – Sipos T., Császár, Dlusztus, Kiss R. (Magyar, 81.) – Zulevs (Meggyes, a szünetben), Mészáros M., Varga G. (Venczel, a szünetben), Béres (Fazekas, 81.) – Granát, Nebil (Tóth Zs., 52.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Nebil (0–1) a 2., Tóth Zs. (0–2) az 53., Todorovics (11-esből, 1–2) az 58., Illés Gy. (2–2) a 67., Vittman (3–2) a 73., Vittman (4–2) a 77. percben

PAKSI FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 4–0 (4–0)
Paks, 100 néző. Vezette: Bognár T. (Király, Huszár B.)
PAKS: Csernyánszki (Kiss M., 60.) – Nikolov (Féhr, 72.), Tamási G., Fiola, Vári – Bohner, Zováth (ifj. Haraszti Zs., 60.), Mészáros I., Sipeki (Berkó, 60.) – Nagy I. (Cziráki, 81.), Pap R. Vezetőedző: Gellei Imre
KAPOSVÁR: Horváth L. – Kerekes, Pest K., Markovics, Hegedűs D. (Tabi, 60.). – Bogdán, Bőle, Reszli G. (I. Lambulics, 31.), Szolomájer M. – Keresztes, Farkas K. (Németh J., 42.). Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző:  Nagy I. (11-esből, 1–0) a 2., Tamási G. (2–0) a 10., Pap R. (3–0) a 22., Sipeki  (4–0) a 30. percben.