Női kosár: formaságok hiányoznak Quigley honosításához

2012.05.26. 08:18
Címkék
Célegyenesbe fordult Allie Quigley, a Pécs 2010 amerikai hátvédje honosítási folyamata, így ha minden a megfelelő ütemben halad, a 179 centis játékos a magyar női kosárlabda-válogatottat erősíti a nyári Európa-bajnoki selejtezőkön.

Quigley honosítási folyamatának meggyorsításához az MKOSZ aktívan járult hozzá, s a szakmai stáb mindent elkövet, hogy az Egyesült Államokból az éjszakai órákban megérkező kosaras minél hamarabb csatlakozhasson a Sopronban edzőtáborozó kerethez.

Arról, hogy a játékos mikor teheti le az állampolgársági esküt, az MKOSZ-nak nincs információja, de Bodnár Péter ügyvezető igazgató szerint adminisztratív szempontból a szövetség felkészült: amint meglesz a játékos magyar útlevele, a szükséges engedélyekkel együtt továbbítja a FIBA Europe-hoz, hogy a kontinentális szövetség jóváhagyja a szereplését a válogatottban. Legkésőbb az első Eb-selejtező, a június 13-i Fehéroroszország elleni találkozó előtt 72 órával le kell zárulnia a folyamatnak, mert akkor válik véglegessé a selejtezősorozatra nevezett játékosok listája.

Legfrissebb hírek

Ha a Füchse Berlinnel elbír, akkor bármire képes lehet a Veszprém

Kézilabda
26 perce

BL: Jogosan vonták vissza az Arsenal javára megítélt 11-est? Szavazzon!

Bajnokok Ligája
30 perce

Asztalitenisz vb: férficsapatunk közel volt a bravúrhoz, de 3:2-re kikapott Brazíliától

Egyéb egyéni
7 órája

Az 50 éves John Higgins is elődöntős a sznúker-vb-n

Egyéb egyéni
7 órája

Csütörtöki sportműsor: Veszprém HC–Füchse Berlin a férfi kézi BL-ben

Minden más foci
7 órája

Fényévnyire került a Szeged Kölntől; Európa legjobbjai közé emelkedhet Kovács Bendegúz

E-újság
7 órája

Mikel Arteta: Elfogadhatatlan, hogy visszavonták a második tizenegyesünket

Bajnokok Ligája
8 órája

Újratervezés? – N. Pál József publicisztikája

Úszás
8 órája
Ezek is érdekelhetik