A Jekatyerinburg is lelépte a Sopront

2010.11.17. 16:41
McCoughtry (labdával) 14 pontjára és 12 lepattanójára nem lehet panasz, de ez is nagyon kevésnek bizonyult<br />(Fotó: Fuszek Gábor, NS-archív)
A női kos&aacute;rlabda Euroliga csoportk&ouml;r&eacute;nek negyedik fordul&oacute;j&aacute;ban az MKB-Euroleasing Sopron s&uacute;lyos veres&eacute;get szenvedett a v&eacute;gső győzelemre is es&eacute;lyesnek tartott orosz UMMC Jekatyerinburgt&oacute;l idegenben. Ut&oacute;bbi tov&aacute;bbra is őrzi hib&aacute;tlan m&eacute;rleg&eacute;t, m&iacute;g a Sopron k&eacute;t győzelem ut&aacute;n imm&aacute;r m&aacute;sodik veres&eacute;g&eacute;t szenvedte el.

Ahogy az ellenfelekkel, úgy a sorsolással sem volt túlságosan szerencsés a Sopron. Székely Norbert együttese ugyanis az első négy fordulóból háromban vendégként lépett pályára.

SZAVAZÁS

Lesz-e magyar csapat a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A lengyel Gdynia elleni első összecsapást bravúrral megnyerték, majd jött folytatásban a spanyol Rivas elleni hazai, kiütéses siker. Így felvértezve várta a jó erőkből álló, nyáron remekül erősítő MKB azokat az ütközeteket, amelyeket a szakmabeliek által végső győzelemre is esélyesnek tartott együttesek otthonában vívott. És ezen csapatok ellen bizony a magyar női kosárlabda egyik reprezentánsa gyengének találtatott. Egy hete a török Fenerbahce, Rátgéber László csapata tulajdonképpen az első félidőben eldöntötte a találkozót, és szerdán a Jekatyerinburgnak sem okozott sokkal több gondot a Sopron.

A házigazda orosz együttes már az első negyedben kilencpontos előnyre tett szert (26–17), amely a félidőig már tíz fölé nőtt. (44–32)

A vendégeknél három légiós vitte a prímet, Zane Tamane, Amber Holt és Angel McCoughtry teljesítménye meghaladta a közepest, de csapatként, különösen védekezésben ismét elmaradt önmagától a Sopron. Illetve ízelítőt kapott abból: az európai középmezőnnyel szemben hol tart és jár az élmezőny hozzá képest. Messze…

A Sopron védekezése a folytatásban javult valamelyest – persze mindig kérdés, a motivációját biztos győzelme tudatában egyre inkább elvesztő ellenfél mennyit ad ki magából –, de miután támadásban is visszavett, ezért a különbség nemhogy csökkent volna, még tovább nőtt. (59–42)

A végkifejlethez érve a Sopron meghatározó légiósai is beleszürkültek kicsit a vesztes csapatba, amely végül tizenkilenc pontos (80–61) vereséget szenvedett.

Tamane így hiába szerzett 18 pontot és 13 lepattanót és jutott McCoughtry 14 pontig és 12 lepattanóig, még a tisztes vereséghez sem volt elegendő két ilyen remek produkció. Hazai oldalon több remek egyéni teljesítményt is láthattunk: Sandrine Gruda 16 pont/11 lepattanóval, Crystal Langhorne 17 pont/8 lepattanóval zárt, míg Maria Sztepanova 16, Agnieszka Bibrzycka 18 pontot tett hozzá a győzelemhez.

EUROLIGA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
UMMC JEKATYERINBURG (orosz)–MKB-EUROLEASING SOPRON 80–61 (26–17, 18–15, 15–10, 21–19)
Jekatyerinburg, 4500 néző. V: Gologanov (bolgár), Spendl (szlovén), Szundics (montenegrói)
JEKATYERINBURG: Pondexter 11/3, BIBRZYCKA 18/12, Artyesina, LANGHORNE 17, GRUDA 16. Cs: SZTYEPANOVA 16, Nolan,  Vidmer 2, Osztrouhova. Edző: Gundars Vetra
SOPRON: Honti 5/3, McCoughtry 14, Holt 11, Krivacsevics 6, TAMANE 18. Cs: Abramzon 2, Fűrész 1,  Szabó, Varga Zs. 4. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 15–11. 15. p.: 33–21. 25. p.: 51–36. 35. p.: 72–49