Férfi kézi El: idegenben nyert az FTC, kiesett a Fejér-B.Á.L. Veszprém

M. B.M. B.
2023.02.21. 22:52
Nagy Bence volt a Ferencváros gólgyárosa (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 9. fordulójában az FTC 27–23-ra nyert a spanyol Benidorm vendégeként, míg a Fejér-B.Á.L. Veszprém vállalható, 34–30-as vereséget szenvedett Montpellier-ben.

Megint megszórta magát az első félidőben Nagy Bence, aki harminc perc alatt hét gólt szerzett a Benidorm otthonában, csapata, a Ferencváros pedig magabiztosan irányította játékot. A hazaiak olykor teljesen tanácstalannak tűntek, sem a nyitott védekezés, sem a hét a hat elleni támadójáték nem jött be nekik, közben a magyarok lendületesen játszottak, mindent megoldottak, és öt góllal vezettek a szünetben, bár a látottak alapján simán lehetett volna kétszer annyi is, ha a Fradi játékosai nem lőttek volna annyi ordító ziccert a spanyolok kapusába. A folyatásban viszont nagyon hullámzóan játszott a Fradi, így izgulnia kellett, de végül meglett a győzelem, így a zöld-fehéreknek továbbra is van esélyük a továbbjutásra az Európa-ligában.

Matematikai esélyét is elveszítette a továbbjutásra a Fejér-B.Á.L. Veszprém. A bakonyi alakulat derekasan helytállt a Montpellier otthonában, de csak futni tudott az eredmény után. A két csapat közötti minőségbeli különbség fényében a négygólos zakó vállalható eredménynek mondható.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
9. FORDULÓ
A-CSOPORT
Montpellier HB (francia)–Fejér B.Á.L.-Veszprém 34–30
(19–16)
Montpellier, 3000 néző. V: Weijmans, Wolbertus (hollandok).
MONTPELLIER: Desbonnet – Nacinovic 2, Porte 3, Skube 3, Villeminot 1, Pellas 11 (6), Lenne. Csere: Bolzinger (kapus), Panic 2, Konan 1, Bos 3, Jensen 2, Simonet, Berthier. Edző: Patrice Canayer
FEJÉR-B.Á.L.: Miklós G. – Szmetán P., Tóth P. 6, Ludmán, Gál 4, Molnár B. 3, Éles B. 8 (1). Csere: Balogh T. (kapus), Szatmári 1, Bugyáki, Machác 3, Vetési 1, Hári 2, Éles Zs. 2, Szrnka, Rubos. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 10. p.: 10–4. 20. p.: 12–10. 24. p.: 16–12. 33. p.: 19–18. 41. p.: 26–21. 51. p.: 30–25. 56. p.: 33–26.

(9–14)
Benidorm, 500 néző. V: C. Hannes, D. Hannes (németek).
BENIDORM: R. RODRIGUEZ – MARTINEZ 4, Vainstein, Soljic, BARCELO 4, Sempere 3, Vujovic 1. Csere: Ibanez (kapus), Serrano 1, Calle Redondo 2, Lignieres 2, Sanchez 1, Bernatoris 2, Grau Cussac, Nikcevic 3 (2), Matos. Edző: Fernando Latorre Gomis
FTC: BORBÉLY Á. – Bujdosó, Ónodi Jánoskúti 2, Bognár A. 2, Debreczeni 3, NAGY BENCE 8 (1), Kovacsics 1. Csere: Pordán, FÜZI 4, Török Á., Imre 3, Balogh Zs., Lékai 1, Prainer 3. Edző: Pásztor István
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
3/2, ill. 4/2
Pásztor István: – A koncentráció és a fegyelem fontos volt, főleg a védekezésben, csodálatos volt, hogy ilyen precízen meg tudtuk valósítani, amit megbeszéltünk, és csak huszonhárom gólt kaptunk egy jól támadó csapattól. A gondot az okozta, hogy egyszerűen kimaradtak a helyzetek, azt pedig nem lehet befolyásolni, hogy abban a századmásodpercben, ziccerben hogyan dönt a támadó, ezért csak akkor kértem időt, amikor úgy éreztem, megállt a játék.