Férfi kézilabda Eb: a szlovének legyőzték a dánokat, és az ötödik helyért játszhatnak

R. P.R. P.
2024.01.23. 17:39
Bravúrgyőzelemmel a szlovének megszerezték a csoport harmadik helyét (Fotó: Getty Images)
A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének II. csoportjában Szlovénia meglepetésre 28–25-re legyőzte Dániát, így a csoport harmadik helyén végezett, megelőzve a portugál válogatottat, amely csak 33–33-as döntetlent játszott a hollandokkal.

Hollandia–Portugália 33–33

Már a találkozó előtt biztos volt, hogy a hollandok győzelem esetén is maradnak a hatodik, utolsó helyen, így ebből a szempontból számukra tét nélküli volt ez a meccs. A portugáloknak sem jöhetett már össze az elődöntős pozíció, ellenben az ötödik helyért még harcban volt Paulo Fidalgo együttese.

A csata 33–33-as döntetlennel ért véget, Martim Costa és Luís Frade nyolc-nyolc góllal volt a portugálok legjobbja, míg a hollandoknál Rutger ten Velde hétig jutott.

Értékes pontot veszítettek a portugálok, mert győzelemmel matematikailag is biztossá vált volna a meccs az ötödik helyért. Így viszont meg kellett várniuk a dán–szlovén csatát, amelyben a szlovének csak akkor előzhették be a portugálokat, ha nyernek.

Szlovénia–Dánia 28–25

A papírforma dán sikert ígért, de mivel az északiak már korábban megszerezték a csoport első helyét, nem kellett mindenáron nyerniük. Ezért fordulhatott elő, hogy a szlovének, megragadva a lehetőséget, háromgólos győzelmet arattak, elősorban a hat gólig jutó Kristjan Horzen vezérletével.

Hollandia–Portugália 33–33 (17–15)
Ld: Ten Velde 7, Ravensbergen, Schagen és Versteijnen 4-4, ill. M. Costa és Frade 8-8, Areia 7
Svédország–Norvégia 33–23 (15–12)
Ld: Blonz 11, Björnsen és Gröndahl 5-5, ill. Sandell 4, Darj és Nilsson 3-3