Női Vuelta: Vas 62. lett az oldalszeles, hosszú szakaszon

2023.05.03. 17:01
Vos öröme (Fotó: Getty Images)
Vas Kata Blanka a 62. helyen tekert célba a Vuelta női országúti kerékpáros-körverseny harmadik szakaszán.

Szerdán a viadal idei kiírásának leghosszabb távja, az Elche de la Sierra és La Roda közötti 148.2 kilométer várt a mezőnyre, amelynek a nyílt terep miatt az oldalszéllel is meg kellett küzdenie. Utóbbi miatt nagyon magas volt a tempó – közel 45 kilométer/óra –, az SD Worx 21 éves magyar bajnoka, Vas Kata Blanka az utolsó 20 kilométeren szakadt le az egyre fogyatkozó élcsoportból.

A szakaszt az összetett éllovasaként piros trikós sportági legenda, a holland Marianne Vos nyerte meg az enyhén lejtős befutóban, a második csoporttal célba érő Vas 1:41 perces lemaradással 62. lett.

Csütörtökön a Cuenca és Guadalajara közötti 133.1 kilométeres táv vár a női Vuelta mezőnyére, amely összesen 730.5 kilométert tesz meg, amíg vasárnap célba ér a legendás Lagos de Covadongán.