0
TOVÁBB AZ ÖSSZES CSOPORTÁLLÁSRA
Balázs Dávid

23:465 órája

Kevin De Bruyne a dánok ellen szerzett győztes gólját a hazai szurkolók iránti tiszteletből nem ünnepelte meg. „Roberto Martínez azzal a szándékkal küldött be a pályára, hogy területeket nyissak. Betaláltam, de nem akartam megünnepelni a gólomat. Nagyon tisztelem a dán szurkolókat” – mondta el a mérkőzés után a Manchester City klasszisa. Mára ezzel kívánunk jó éjszakát, pénteken folytatjuk!

23:325 órája

Memphis Depay a legutóbbi tíz válogatott mérkőzésén nyolc találatban volt benne: 5-ször vette be az ellenfelek kapuját és 3 gólpasszt osztott ki. Ez azt jelenti, hogy átlagosan 89 percenként játszik közre gólokban.

Török Dániel

23:215 órája

Hollandia továbbjutása már biztos, de az Ukrajna–Ausztria meccsen lesznek még izgalmak!

22:586 órája

A holland válogatottban 19 év és 236 nap van Maarten Stekelenburg (38 éves és 268 napos) és Ryan Gravenberch (19 éves és 32 napos) között korban. Az Európa-bajnokságok történetében ez a legnagyobb korkülönbség két ugyanabban a csapatban pályára lépő játékos között.

BACSKAI JÁNOS

22:536 órája

Eb 2020, C-csoport: Hollandia ismét győzött, jöhet Budapestre!

A labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjában Hollandia Amszterdamban 2–0-ra legyőzte Ausztriát, ezzel már biztosan csoportelső, és továbbjutott a legjobb 16 csapat közé. Az is biztos, hogy június 27-én Budapesten játszik majd a legjobb nyolc közé jutásért, ellenfele a D-, az E- vagy az F-csoport harmadik helyezettje lesz.

22:286 órája

Donyell Malen léphetett ki a védők mögül, majd rendkívül önzetlenül lepasszolta ziccerben a labdát a mellette érkező Denzel Dumfriesnak, akinek már nem volt nehéz dolga a befejezésnél. Hollandia ezzel a találattal immár 2–0-ra vezet Ausztria ellen.

T. D.

21:587 órája

Videó: elpakolni? Jarmolenko inkább maga elé tette az italokat

Azok után, hogy az elmúlt napokban Cristiano Ronaldo, Paul Pogba és Manuel Locatelli is elpakolta maga elől a kólát, illetve a sört, az ukrán válogatott labdarúgója, Andrij Jarmolenko megfordította a helyzetet, és inkább maga elé helyezte azokat.

BALÁZS DÁVID

21:567 órája

21:137 órája

Memphis Depay tizenegyesgóljával megszerezte a vezetést Hollandia. Daniel Bachmann hiába érezte az irányt, védeni nem tudott. 1–0

21:108 órája

A belgák dánok elleni mérkőzésén Eden Hazard és Kevin De Bruyne is csereként beállva adott gólpasszt. Legutóbb 2008-ban történt olyan, hogy ugyanazon csapat két cserejátékosa is asszisztot jegyezzen egy mérkőzésen. Robin van Persie és Arjen Robben volt erre képes holland színekben még a 2008-as Európa-bajnokságon.

Harmath Ákos

21:088 órája

Elkezdődött a mai harmadik találkozó is: Hollandia–Ausztria mérkőzés – élőben az NSO-n! A 10. perecben Hollandia büntetőhöz jutott, Depay berúgta! Vezetnek a hollandok!

Újabb győzelem, a hollandok készülhetnek a budapesti nyolcaddöntőre

A labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjának 2. fordulójában Hollandia 2–0-ra legyőzte Ausztriát Amszterdamban, ezzel eldőlt, hogy az utolsó kör eredményeitől függetlenül a kvartett élén zár Frank de Boer együttese, amely így biztosan Budapesten lép pályára a nyolcaddöntőben.

20:498 órája

Az Európa-bajnokságon eddig három olyan mérkőzést játszottak, amelyen az egyik csapat 20-nál is több lövést eresztett volna meg az ellenfél kapujára. Az egyik az olasz–török meccs volt, amelyen Roberto Mancini együttese magabiztosan nyert. A dánoknak azonban eddig nincs szerencséjük a kontinenstornán, hiszen a finnek és a belgák ellen is 20 lövés felett zártak, mégis mindkét találkozón vereséget szenvedtek, és összesen egy gólt rúgtak.

Határ Dávid
Határ Dávid

20:258 órája

Az UEFA-nál Lukakut választották meg a meccs legjobbjának. Kérdés, mit szól ehhez a második félidőben pályára lépő, majd gólpasszt adó és győztes gólt szerző Kevin De Bruyne…

H. D.

19:589 órája

Egy változás a hollandoknál, De Ligt kezd

A labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjának 2. fordulójában Hollandia Ausztriával találkozik Amszterdamban. A mérkőzés előtt a két szövetségi kapitány, Frank de Boer és Franco Foda is kijelölte a kezdőcsapatát. Mind a két válogatottnál egy változás történt az előző meccshez képest: a hollandoknál Jurriën Timber helyén a gárdába visszatérő Matthijs de Ligt kezd a védelemben, míg az osztrákoknál az egy meccsre eltiltott Marko Arnautovicot Michael Gregoritsch helyettesíti.

19:549 órája

A második félidőre csereként beszálló Kevin De Bruyne vezérletével sikerült 0–1-ről megfordítani, Belgium 2–1-re győzött és ezzel tovább is léptek a csoportjukból. Összefoglalónk itt olvasható!

19:449 órája

Axel Witsel 159 nap kihagyás után játszik újra. A Borussia Dortmund középpályása januárban szenvedett Achilles-ínszakadást, ami miatt nem játszhatott azóta.

docsakos

19:399 órája

A Manchester City klasszisa visszafogta magát a gólörömnél.

19:369 órája

A korábbi mérkőzéseken, amelyeken mindkét csapat szerzett gólt, vagy döntetlen született, vagy az a válogatott nyert végül, amelyik az első találatot jegyezte – így 10 perccel a vége előtt egyelőre a belga válogatott az első, amelyik ezen a tornán elmondhatja magáról, hogy ugyan hátrányban volt egy találkozón, de fordítani tudott. Ausztria ellen Észak-Macedónia egyenlített még az első meccsükön, majd Ukrajna is „csak” egyenlítésig jutott – kétgólos hátrányból – végül nem sikerült megtartaniuk az egy pontot. Szlováka ellen a lengyelek szintén egyenlítettek, a mai nap előző meccsén a 3–1-es Ukrajna–Észak-Macedónia találkozón Alioszki gólja szépítőtalálat volt.

19:329 órája

Erre mondják, hogy jó csere volt. Belgium vezet 2–1-re

19:179 órája

Tíz perc sem kellett, hogy a Manchester City klasszisa érdemben „beleszóljon” a mérkőzésbe. Az egyébként is tőle induló akció végén Lukaku szólója után került vissza elé a labda a tizenhatoson belül, majd egy cselt követően adott remek passzt Thorgen Hazardnak, akinek már csak a kapu közepébe kellett gurítani.

19:139 órája

Nem egészen három héttel ezelőtt a BL döntőjében szenvedett csúnya arcsérülést Kevin De Bruyne, amikor ütközött Antonio Rüdigerrel. Most pedig beállt Dries Mertens helyére a szünetben.

M. D.

19:0010 órája

Megsérült a német védő, ellenünk sem játszhat

Combizomsérülést szenvedett a német labdarúgó-válogatott szerdai edzésén Lukas Klostermann, az RB Leipzig jobbhátvédje, aki a Kicker beszámolója szerint a portugálok és a mieink elleni Európa-bajnoki mérkőzésen sem léphet pályára.

18:5910 órája

18:4610 órája

Yussuf Poulsen az Európa-bajnokságok történetének második leggyorsabb gólját szerezte a belgák ellen. Ezzel vezetnek 1–0-ra egy félidőnyi játék után a dánok.

D. Á.

18:4010 órája

Talán mondhatjuk, hogy nem csak Dánia van most lélekben Christian Eriksennel.

18:3110 órája

Egész Dánia veled van, Christian! – állt a szurkolók által a 10. percben az előre eltervezett egyperces szünet idején felemelt molinón.

18:2610 órája

A dánok tízesének hatalmas mezét feszítették a pályán a meccs előtt.

docsakos

17:5311 órája

Christian Eriksen esete ismét megmutatta, mennyire összetartóak a futballszurkolók.

P. K., T. D.

17:4911 órája

„A kólapakolgatás nem vetett jó fényt a szponzorokra”

A magyar válogatott csütörtöki sajtótájékoztatóján az elmúlt napok „kóla- és sörpakolgatós” ügyeiről is kérdeztük az Európa-bajnokság szervezőbizottságának tagjait. Mint ismert, Cristiano Ronaldo esete indította el a lavinát, azóta többen is csatlakoztak hozzá.

16:5812 órája

Az Eb-n eddig öt tizenegyest végeztek el a játékosok, ebből csak egyből született közvetlenül gól (Cristiano Ronaldo lőtte be a magyarok ellen). Pierre-Emile Höjbjerg, Gareth Bale, Ezgjan Alioszki és Ruszlan Malinovszkij is rontott.

H. D.

16:5112 órája

R. B.

16:4712 órája

16:4612 órája

Daniel Avramovszki kezezése után az ukránok is tizenegyeshez jutottak, de Ruszlan Malinovszkij kihagyta a büntetőt, a kipattanóból pedig ezúttal nem született gól. Érdekesség, hogy csakúgy, mint az északmacedónok tizenegyesénél, most is ballábas játékos állt a labda mögé. Marad a 2–1

P. K.

16:4412 órája

Ritz Balázs
Ritz Balázs

16:2212 órája

Az Eb-n eddig négy tizenegyest végeztek el a játékosok, ebből csak egyből született közvetlenül gól (Cristiano Ronaldo lőtte be a magyarok ellen). Pierre-Emile Höjbjerg, Gareth Bale és Ezgjan Alioszki rontott – igaz, utóbbi a kipattanót gólra váltotta.

D. Á.

16:1912 órája

16:1812 órája

Heorhij Buscsan ugyan kivédte Ezgjan Alioszki tizenegyesét, de a kipattanónál már ő is tehetetlen volt. Izgalmas hajrának nézünk elébe, így hogy Észak-Macedónia szépített Ukrajna ellen! 2–1

16:1312 órája

Az oroszok szövetségi kapitánya rávilágított arra, mit is felejtettek el a szervezők odakészíteni a kólás üvegek mellé... Persze, Csercseszov is ismeri a mondást: „olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!”, úgyhogy végül is megoldotta.

16:081 napja

Észak-Macedónia estére kieshet, ha most kikapnak Ukrajnától és este Hollandia nem kap ki Ausztriától. Ráadásul, ha a hollandok nyernek este, továbbjutnak.

B. L.

15:551 napja

Magyarország nagy futballnemzet, jó játékosokkal – Lucas Hernández

Megtartotta első magyarországi sajtótájékoztatóját a szerda este hazánkba megérkező francia válogatott. A virtuális eseményen a Németország elleni diadal (1–0) egyik hőse, az öngólt vétő Hummelsnek „gólpasszt” adó Lucas Hernández állt a mintegy ötven újságíró rendelkezésére. A 25 éves balhátvéd elárulta, a győztes találatot megelőző támadásvezetés tudatos, sokat gyakorolt figura volt.

15:451 napja

Az Eb-n eddig négy játékos jegyzett gólt és gólpasszt egyazon mérkőzésen. Ciro Immobile, Thomas Meunier és Roman Jaremcsuk mellé ma csatlakozott Andrij Jarmolenko, aki a gólja után az asszisztot jegyezte a második ukrán találatnál.

D. Á.

15:241 napja

R. P.

14:461 napja

Dárdai Pál új gyémántokra lelhet Budapesten

A német Bild rövid cikket közölt a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitányáról, a Hertha BSC vezetőedzőjéről, Dárdai Pálról, aki a feleségével, Mónikával együtt ott volt a lelátón a magyar válogatott első meccsén is a portugálok ellen az Eb-n.

K. B.

14:191 napja

Zubkov nem került be az ukránok meccskeretébe

Íme, a 15 órakor kezdődő Ukrajna–Észak-Macedónia labdarúgó Európa-bajnoki csoportmérkőzés kezdőcsapatai! Az ukránok hiába reménykedtek, a válogatott 23-as meccskeretébe ezúttal nem került be Olekszandr Zubkov, a Ferencváros támadója, aki a hollandok elleni mérkőzés elején sérült meg. Az északmacedón kezdőben ezúttal is ott van a Mol Fehérvár FC hátvédje, Viszar Muszliu.

I. SZ.

14:011 napja

Koronavírus a szlovákoknál, karanténban a védő

Egy játékos és egy vezető is pozitív koronavírustesztet produkált a labdarúgó Európa-bajnokságon szereplő szlovák válogatottban – közölte online sajtótájékoztatóján Stefan Tarkovic szövetségi kapitány. Denis Vavro védő a lengyelek elleni győztes meccsen nem játszott, most a stábtaggal együtt karanténba került Szentpéterváron, biztosan nem lesz ott a svédek elleni pénteki mérkőzésen.

C. Ronaldo játéka a magyarok ellen: az eltűnés és feltűnés nagymestere

A labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjánask 1. fordulójában Cristiano Ronaldo két gólt szerzett a magyar válogatott ellen, csakúgy, mint a 2016-os legendás csoportmeccs alkalmával, amikor a magyar válogatott bravúrosan szerzett egy pontot a későbbi kontinensbajnok portugáloktól. Most nem sikerült a pontszerzés, 3–0-s vereséget szenvedett Marco Rossi csapata. Videóelemzésünkben állandó elemzőnk, Militár Iván vizsgálja meg közelebbről Cristiano Ronaldo Puskás Arénában mutatott játékát.

újított az UEFA, bemutatkozik a Dél-Amerikából importált bírói hármas

Futballtörténeti eseménnyel folytatódik csütörtökön minden idők eddigi legszínesebb multi Európa-bajnoksága. A C-csoport délutáni Ukrajna–Észak-Macedónia találkozóját nem kontinensbeli, hanem az Argentínából érkezett Fernando Andrés Rapallini vezeti, és a partjelzői is a honfitársai lesznek. A B-csoportban a dánokra lelkileg is nehéz feladat vár legértékesebb játékosuk, Christian Eriksen nélkül, ráadásul a világranglistát vezető belgák ellen, akiknek az újabb siker már továbbjutást ér. A C-csoport esti összecsapásán az első fordulóban győztes holland és osztrák válogatott mérkőzik meg egymással, a győztes már biztosan nyolcaddöntős.

K. B.

11:121 napja

Angol játékvezető vezeti a magyar–francia meccset

Az FA-kupa legutóbbi döntőjét (Chelsea–Leicester City 0–1) vezető szakember, Michael Oliver fújja a sípot szombat délután, a budapesti Puskás Arénában esedékes Magyarország–Franciaország labdarúgó Európa-bajnoki csoportmérkőzésen.