Nemzetisport.hu 2010.09.25 17:15 Frissítve: 2013.07.27 02:25

Monza után Szingapúrban is Alonsóé a pole

A Formula–1-es világbajnokság Szingapúri Nagydíjának időmérő edzésén a spanyol Fernando Alonso érte el a legjobb időt, megelőzve a német Sebastian Vettelt és a brit Lewis Hamiltont.

Fernando Alonso sorozatban másodszor rajtolhat az élről (Fotó: Reuters)

Még az edzés előtt motort kellett cserélni Hülkenberg autójában, így az már biztos volt, hogy a kvalifikáción elért helyezéséhez képest öt hellyel hátrébbról kell indulnia – így a 17. helyről rajtolhat majd.

Q1

Az első etap elején a még nedves pályán Schumacher fogta meg nagyon szépen a megcsúszó autóját, így megúszta baleset nélkül. Az edzést a McLarenek kezdték a legjobban, előbb Hamilton, majd Button futott 1:48 perc eleji kört, majd Vettel, Alonso és Webber is 1:47-es időt teljesített, mielőtt Massa autója megállt volna a pálya közepén, és meg kellett szakítani az edzést.

A brazil ezt követően már nem tudott mért kört teljesíteni, ezért a 24., utolsó helyről indulhat a vasárnapi futamon. A csapattársa, Alonso viszont az első helyen jutott a második szakaszba.

Q2

A folytatásban kezdetben Alonso panaszkodott Ferrarijára, ám az etap végére már megnyugtatta csapatát, hogy rendben van az autója, 1:45.809-es köridővel az első helyen állt.

No nem sokáig, ugyanis jött Vettel, és másodpercekkel később már az ő nevével kezdődött a pilóták listája.

Q3

A záró etapon Alonso kezdett legjobban, 1:45.390-es idejével a hétvége legjobb köridejével vezetett, őt három perccel a vége előtt Hamilton és Webber követte, a gyorskörén hibázó Vettel viszont mindössze a hetedik volt ekkor.

A német az utolsó körében megközelítette ugyan a spanyolt, de jobb kört ő sem tudott már teljesíteni, így Alonso Monza után Szingapúrban is megszerezte a pole pozíciót.

F1 B. Ö. B.

A dobogó legalsó fokára Hamilton állhatott fel • Pérez hamar kiesett, Leclerc az 5. helyig zárkózott fel.

2022.06.18 21:07:35

F1 B. Ö. B.

Felemásan zárta az esős körülmények között megrendezett időmérőt a Red Bull Montrealban.

2022.06.18 12:50:09

F1 B. Ö. B.

A Red Bull versenyzői a top tíz végén zárták az utolsó edzést, amelyet Leclerc szinte teljesen kihagyott.

2022.06.17 22:11:35

F1 H. L.

A holland 81 ezreddel előzte meg a második Leclerc-t, míg a harmadik Sainz 225 ezredet kapott.