A Barcelona nem tudott gólt lőni odahaza a Galatasaraynak

A Barcelona 0–0-t játszott odahaza a Galatasaray együttesével az Európa-liga nyolcaddöntőjének első felvonásán.

ELSŐ MÉRKŐZÉS

Barcelona (spanyol)–Galatasaray (török) 0–0
Barcelona, Camp Nou, 61 740 néző. V: Bastien (francia)
Barcelona:
Ter Stegen – Dest, R. Araújo (Piqué, a szünetben), Eric García, Jordi Alba – Nicolás González (Busquets, a szünetben), F. de Jong, Pedri – A. Traoré ( L. de Jong, 80.), Ferran Torres (O. Dembelé, a szünetben), Depay (Aubameyang, 61.). Vezetőedző: Xavi
Galatasaray: Inaki Pena – Boey, Nelsson, Marcao, Van Aanholt – Kutlu, Antalyali, Babel (Kilinc, 69.), Féguli (Cicaldau, 79.), Aktürkoglu (Yilmaz, 90+2.) – Mostafa Mohamed (B. Gomis, 69.). Vezetőedző: Domenec Torrent

Jól ismeri a Barcelonát a Galarasaray vezetőedzője, a spanyol Domenec Torrent, aki 2007-ben lett a FC Barcelona B mestere, majd éveken át volt Josep Guardiola jobbkeze a nagycsapatnál (aztán Münchenbe és Manchesterbe is elkísérte „mentorát”).

A fegyelmezett védekezésre koncentráltak a törökök, és elszórt támadásokat vezettek, igaz, egy ilyen végén majdnem bombagólt szerzett Kerem Aktürkoglu. A hatalmas labdabirtoklási fölény ellenére sem volt ziccere a Barcelonának, bár a Galatasaray kapusának, Inaki Penának kétszer is kellett védenie Memphis Depay próbálkozásainál.

Pontosabban Pena a Barcelona kapusa, a 23 éves játékost a télen adták kölcsön Törökországba fél évre.

Xavi a szünetben a pályára vezényelte a Gerard Piqué, Sergio Busquets, Ousmane Dembélé hármast, majd elküldte melegíteni Pierre-Emerick Aubameyangot, aki nemsokára be is állt. Egyre több helyzetet alakítottak ki a hazaiak, a töröknek nem ment elöl. A 35 éves holland támadónak, Ryan Babelnek sem, és lehetőséget kapott az utolsó 25 percre a nála egy évvel idősebb Bafétimbi Gomis, aki a Galata színeiben 46 mérkőzésen 35 gólt szerzett, és még hat gólpasszt is kiosztott.

Utóbbi a hajrá kezdetén lőtt egy lesgólt, a másik oldalon Frenkie de Jong közelről a kapufára trafált, hatalmas helyzetet kihagyva. A 80. percben Luuk de Jong váltotta Adama Traorét, de gólt ő sem szerzett: kemény visszavágó vár a Barcelonára a fanatikus török drukkerek előtt. 0–0

A TÖBBI MAI EL-MÉRKŐZÉSRŐL ITT OLVASHAT!

Csak ők ketten nem nyerték meg első két európai kupameccsüket a Barca élén

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc
Két Dembélé-szöglet, a másodikat nem éri el jól fejjel az ötösön Piqué, majd lábbal Busquets sem.

90+4. perc Yilmazt szerelik, Dembélé jobb oldali beadását nem éri el a kivetődő Pena rendesen, de L. de Jong sem.

A Galatasaray 10 mérkőzés óta veretlen az európai kupákban, a klubrekord 11.

Négy perc a ráadás!

A Barcelona csak kettőt bukott el az előző 35 hazai meccséből azon alkalmakkor, amikor európai kupában kieséses párharcokat vívott. Csak a Bayern München és a PSG nyert itt ezalatt.

86. perc Jordi Alba kap sárga lapot. Reklamált.

Remény. Pierre-Emerick Aubameyang 23 gólt lőtt 45 meccsén az El-ben, ennél több találatig csak Radamel Falcao (30), Aritz Aduriz (26) és Munasz Dabbur (24) jutott.

80. perc Traroét Luuk de Jong váltja.

A Galatasaray soha nem nyert itt, ikszelni is csak egyszer tudott, még 2001-ben. A Galatasaray 16 spanyolországi meccse közül csak egyet nyert meg, a Mallorca ellen, az 1999–2000-es idényben az UEFA-kupában.

79. perc Féguli le, a román karmester, Alexandru Cicaldau be.

78. perc Gomis lő jobbal a léc alá 11-ről, középről, de LES! A VAR szerint is az volt.

77. perc Taylan Antalyali kap sárga lapot Dembélé ellökéséért.

75. perc EZ SINCS BENT, Aubameyang rosszul ollózza kapura az ötös bal sarkáról Traoré Pedri által fejjel megtoldott beadását, de a labda a kapu elé pattan, két méterről De Jong ballal, futtából a jobb oldali kapufa tövére tolja a labdát, a visszapattanó meg Penáé.

73. perc Traoré passzát jobbal 18-ról, középről a léc fölé rúgja Dembélé.

72. perc Traoré lő két csel után kissé jobbról a jobb felső mellé, ballal.

69. perc Dembélé bal oldali beadását nem éri el az ötösön Aubameyang, Marcao megtolta azért őt finoman... Kirúgás!

68. perc Babel le, Emre Kilinc be, Mostafa Mohamedet Bafétimbi Gomis váltja. Cserék posztra.

67. perc Babelt kell ápolni, nem ment ma neki.

64. perc De Jong jobbal 17-ről, kissé jobbról Penát találja el a labdával, félmagasan. Dembélé készített elő.

63. perc Alba bal oldali, félmagas beadását rosszul éri el a kapu előtt jobbal Aubameyang, gyakorlatilag tisztázott.

62. perc Traoré beadását Nelsson Alba elé fejeli, aki ballal milliméterekkel lő a jobb alsó mellé középről, 15 méterről. Pena nem vetődött, nem is ért volna oda.

61. perc Pierre-Emerick Aubameyang be, Depay le.

60. perc Depay lövése nem az igazi.

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

56. perc Depay bal oldali szöglete után Busquets fejelne tízről a léc alá, de Pena hárít egy szép robinsonáddal.

54. perc Dembélé villan meg a bal szélen, ballal 11-ről Boey-be lő, a labda a jobb oldalra pattan, Traoré jobbal tízről a jobb sarkba lőne, de Marcao odalép, és blokkol. HATALMAS MENTÉS!

51. perc Traoré jobb oldali beadásába belecsúszik Van Aanholt, szöglet. Traoré beadását felfejeli a levegőbe Busquets, majd ütközik Penával, és ápolni kell a kapust. Kicsit tétován mozdult ki. Vagy nem akarta ellökni a saját barcelonai csapatkapitányát?

50. perc Depay ível a kapu elé, de Piqué nem éri el a labdát, Pena a nevető harmadik.

47. perc Aktürkoglu bal oldali, jobblábas beadását kifejeli García az ötös elől.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Gerard Piqué, Sergio Busquets és Ousmane Dembélé be, Araújo, González és Torres le.

Forrás: Weltfussball

E párharc legjobb góllövői:
Luis Enrique 2
Javier Saviola 2
Guillermo Amor 2
Ronald Koeman 2

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc Traoré beadását az ötös jobb sarkáról Alba elé fejeli Boey, de aztán testével blokkolja a ballábas, 12 méteres bombát!

A két csapat legutóbi meccsét három egyre a Barca nyerte, 2002-ben, a BL-ben, Dani García, Gerard és Geovanni góljával.

42. perc Depay a 16-os bal sarkáról jobbal félmagasan a bal, azaz a túlsó sarokba tekerne, de Pena ismét véd, csinos légi út végén.

37. perc Van Aanholt jobb oldali beadását Marcao Ter Stegenhez fejeli.

36. perc MELLÉ, jobbal milliméterekkel lő a bal felső mellé kissé balról, 14 méterről Aktürkoglu, Dest és De Jong kicselezése után! A keresztező García is beleért picit, így szöglet.

Boey volt francia U-válogatott, de már a kameruni felnőtt keret tagja.

35. perc Memphis Depay kap sárga lapot Boey felrúgásáért.

35. perc
Dest lő ballal 22-ről, kissé jobbról Marcaóba.

34. perc Traoré jobb oldali beadása Penáé.

30. perc Berkan Kutlu kap sárga lapot Pedri megrúgásáért.

Ekl, El: ismét hátrányban a PSV; fordított az Atalanta – ÉLŐ eredménykövető ITT!

27. perc Depay ballal 20-ról, középről a jobb felső lőne, de Pena vetődve véd! Nelsson belefejelt picit a sorfalban a labdába, de ez sem zavarta meg a Barca (!) kapusát.

26. perc Pedri megindul, egy csel, két csel, aztán ellöki a 16-os előtt Kutlu.

24. perc Kutlu a balon, de nem mer beadni, igaz, nem is nagyon van kinek.

22. perc Troré jobb oldali, ballábas beadása az ötös sarka előtt álló Aktürkoglu vállán csattan... tovább.

Albának ez a 100. európai kupamérkőzése a Barca színeiben!

17. perc Traoré két csel után Torres elé passzol, de rosszul, közbelép az ötös bal sarkán Nelsson.

78 százalékban a hazaiaké a labda.

Az 59 éves Domenec Torrent 2008 és 2012 között Pep Guardiola jobbkeze volt a Barcelonánál, majd vele ment Münchenbe is. Később a Manchester Citynél dolgozott így, majd megkapta a "leánycsapat" New York Cityt, aztán tett egy rövid kitérőt a Flamengóhoz. Ez a 9. mecccse a Galata élén.

10. perc
Traoré kicselezi a jobb oldalon megindulva Van Aanholtot, a beadást Marcao rúgja el az ötösön. Ki más?!

8. perc Helyzet, Traoré vált a jobb szélen Desttel, aki bead az ötös sarka előtt, jobbal, Torres elől ment a visszafutó Féguli.

6. perc Marcao odacsap Torres fejére, ápolás.

5. perc Alba ad be balról ballal laposan, Marcao értő szorításában az ötösről Torres ballal a saját jobb lábára pattintja a labdát, bevetődve.

4. perc Depay jobb oldali beadását kifejeli az ötös elől Nelsson.

1. perc Marcao ment a jobb sarok és a Pedri indította De Jong elől.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A végső győzelemre is esélyes Barcelona a BL-csoportjában harmadik helyen végzett, így az El-ben volt kénytelen folytatni a nemzetközi szereplését. A téli átigazolási időszakban jól erősítő katalánok 2022-ben még nem kaptak ki, előző négy tétmeccsüket megnyerték. Az El előző körében az olasz Napolit 5–3-as összesítéssel búcsúztatták a sorozattól. A Galatasaray ideális ellenfélnek tűnik a Barca számára, előző tíz tétmérkőzéséből hatot elveszített, az „odavágóra” idegenbeli vereséggel hangolt. A két együttes legutóbb 2002-ben mérkőzött egymással, a BL-csoportkört mindkét találkozóját a katalánok nyerték meg (2–0, 3–1).

Egy kis örökmérleg: 8 mérkőzés, 5 barcás és 1 galatás sikerrel, 14, ill. 6 rúgott góllal.

Eltiltott: Gavi.

A hazaiaktól Dani Alves nincs nevezve a sorozatra, Álex Balde, Ansu Fati, Sergi Roberto és Samuel Umtiti sérült, a vendégektől Arda Turan és Fatih Öztürk maródi.

Már korábban beszámoltunk arról, hogy a Barcelona a nyáron megújítaná a védelmét: a Mundo Deportivo szerint négy új játékost is szerződtetnének, ráadásul szinte egyikükért sem kellene egy centet sem fizetniük. A négy név között ott szerepelt a Christensené is, sőt a spanyol csapattársáé, César Azpilicuetáé is.

A dán védő ebben az idényben összesen 14 Premier League-mérkőzésen lépett pályára, sérülések is hátráltatták. A középhátvéd 2012-ben került a Chelsea-hez a Bröndby utánpótláscsapatából. 2015 és 2017 között a Borussia Mönchengladbach csapatát erősítette, majd lejárt a kölcsönszerződése és visszatért a londoniakhoz. Christensen az angol Ligakupa-, az FA-kupa és a Bajnokok Ligája-trófeát is elhódította a Chelsea-vel.

A Chelsea labdarúgócsapatában szereplő dán középhátvéd, Andreas Christensen az FC Barcelonában folytatja pályafutását – erről az olasz transzferguru, Fabrizio Romano számolt be a hivatalos Twitter-oldalán.

„Nem láttam még olyan játékost, aki nemet mondott volna a Barcelonának – jelentette ki Xavi. – Amikor velük beszélgetsz, elmondod nekik, hogy milyen itt, hogyan gondolkodunk a játékról, milyenek az edzések... Tudatni kell velük, hogy ez a legjobb klub, és hogy csodálatos a város.”

A nyári átigazolási időszak egyik legnagyobb kérdése az lesz, hogy a Borussia Dortmund norvég sztárja, Erling Haaland csapatot vált-e, és ha igen, akkor hova szerződik. Fabrizio Romano olasz sportújságíró az FC Barcelona vezetőedzőjének, Xavinak a szavait idézte a közösségi oldalain, a trénert a 21 éves támadóról faggatták.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–GALATASARAY MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!